Dat was de sfeer waarin de familie Vallentgoed, want daar hebben we het over, zijn brood verdiende. De schommelschuitjes moesten het veld ruimen Het kermisbedrijf Vallentgoed breidde uit, het moest met de tijd meegaan. De luchtschommels ruimden het veld. Henk en Louis Vallentgoed kochten de nog steeds tot de verbeelding sprekende spin, waarmee ze, zoals ze al eerder deden, het hele land door trokken. Toen Louis overleed, ging Henk verder met zijn oomzegger Louis, de huidige Louis Vallentgoed die onder tussen ook al weer de 60 gepasseerd is. Zij kochten een z.g. Twister, een uitgebreide vorm van een Paratrouper, een spul met ronde bakjes en een parasol erboven. In 1973 trouwde Louis III met Rachel Zwart, zijn buurmeisje van de over kant. Met haar ging hij de wereld verkennen. Louis kocht een 2e hands polyp in Engeland die hij zelf reviseerde. Na vier jaar kwam er een tweede bij, ook uit Engeland, hoewel beide in Holland gebouwd waren. Met een van de twee poliepen ging oudste zoon Jan op pad. Toen er een was ver kocht, schafte Louis III een reuzenrad aan, waarmee hij met Rachel het hele land door reisde en ook neerstreek in Duitsland, België en Engeland, waar zij op kermissen draaiden in Nottingham, Liverpool en Oxford. BOUONDBINNEN. Voor de verpachting- van staanplaatsen voor de „Hoeverkermis" in Augustus waren 15 inschrijvingen binnengekomen. Gegund werd het volgende- Wed. L. Gerrits, een prijsschiettent, voor 17,50; Wed. L. Oerrita, een sportkanon voor 7.50; H. de Leeuw, fotografeeren, voor 10; P. van Wanrooy, speelgoed- kraampje f 3; J. M. Kabalt, hoeplatent voor 35; J. M. Kabalt, prijsschiettent voo- 25; J. M. Kabalt, slagmachine voor 25; J Nijssen, surkerkraam voor f 25; Wed. K. Akkerman, ijswagen voor 6; W. J Vogel poel, suikerkraam voor 21; P Wiers, vlieg- machinesport voor 15; Wed. L Koene, speclgoedkraam voor f 15; A. Buter, ijs kraam voor f 6; Wed. S Theunisz, schiet tent voor f 30; Wed. S. Theunisz. slag machine voor 12.50. Bovendien komt op particulier terrein de bioscoop van de Jong en de zweefmolen en draaimolen van Braak en vermoedelijk de luchtachommel van Vallentgoed. Afb. 9 De verpachting voor de Hoeverkermis in 1931De namen van Braak en Vallentgoed lezen we hier uiteraard ook. Bron: Alkmaarsche Courant van 24 januari 1931. Regionaal Archief Alkmaar 24 Geestgronden, 15 (2008), nr.

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 26