het volop. Er liep een man in het midden en die vertelde de film (het is nog het chte tijdvak van de stomme film!). Hij vertelde wat er kwam en riep bijvoor bij. beeld: "Daar komen de cowboys!" En als je ze dan aan zag komen, dan lantal moesten wij, als we beneden zaten, trommelen op de banken. Dat kan ik uwd. mij nog heel goed herinneren. Dat was in 1926 of 1927. stoe- wel Ga van die molen af! zat Braak stond met zijn draaimolen op het Pompplein. Maar niet altijd. Er i, waren ook anderen die er stonden. Ik kan mij een vent met een grote snor herinneren, dat was niet Braak. Ik kan mij nog goed herinneren dat wij als afge- kind stiekem in de draaimolen gingen. Dan zei die vent met zijn luid grove ezet. stem: "Ga van die molen af!" Dat heeft blijkbaar veel indruk gemaakt, want kind ik weet het nog steeds. Later kwam Braak in zicht, met zijn paardjes en Het schuitjes. De Hoef was echt voor Braak. Maar hij stond ook wel eens in uur Egmond aan Zee. Toen ik een jaar of 15-16 was, ging ik ook wel eens in de er. molen. Je betaalde in de hand. Dan moest je een dubbeltje of kwartje geven. Daar Je had ook nog een kraam met vliegtuigjes. Er konden zes mensen tegelijk wel meedoen en wie de meeste punten scoorde, die won. Het kostte een dubbel- rd in tje. De zes vliegtuigjes waren uitgerust met bommetjes met een punt eraan, kerk. Op de grond lagen papieren met lijntjes en cijfers erop. Je moest je eigen wel vliegtuigje goed in de gaten houden. Dan drukte je op een knop en dan viel ls je het bommetje met de punt naar beneden. Als je goed mikte, dan kwam die een in 28. Dan zei die man, die in het midden van de tent stond: je hebt de prijs, chil- En dan mocht je wat meenemen. Dat was in 1936-37. Familie van ons was ïoest toen op bezoek in Egmond. Een neef uit IJmuiden kon het hartstikke goed, eede die kwam altijd met een prijs thuis. Maar ja, het koste wel een dubbeltje, veel Ringsteken In de Voorstraat had je ringsteken. Ze startten bij Jonker en reden langs het kre- Pompplein naar waar nu Dekker is, daar was het einde. Daar stonden twee naar palen met daarover een touw gespannen met een ring. Ik heb een foto van twee mijn oom en tante die meededen. Mijn oom hield ontzettend van paarden, idjes Met harddraverijen op het strand deed hij ook altijd mee. Hij reed met het esde paard van zijn broer, die een kar met een paard had. Met ringsteken reed hij met een kar met boerenkap. Op de foto zit hij in de kar met zijn vrouw. Je ook kunt zien dat ze de ring gemist hebben. Het ringsteken trok heel veel volk. nr. 1 Geestgronden, 15 (2008), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 13