ongemeubileerd huis. Tevens bestond er gelegenheid voor een gezin, voor heren of dames, tot inwoning met pension. In de advertentie vermeldde Pieter de Graaff ook dat hij Mr. Metselaar was. Nadat zijn schoonmoeder, Cornelia Wijker, op 24 december 1898 was overleden (schoonvader Pieter Zwart was al in 1893 overleden) breidde Pieter de Graaff zijn activiteiten uit. Het is mogelijk dat hij via zijn vrouw wat geld had geërfd, want hij liet in 1900 café-koffiehuis Welgelegen bou wen aan de boulevard. Een berichtje in de Badbode van 1 juni 1900 vermeldt dat het Café Welgelegen op 'eenigszins' feestelijke wijze op 24 mei 1900 is geopend. Uit de openingstoespraak van de burgemeester blijkt dat er geen alcoholi sche dranken in Café Welgelegen werden geschonken; het was bedoeld als koffiehuis. De burgemeester wenste dat er spoedig een uitbreiding van het café zou volgen; een wens die al een jaar later zou worden vervuld. We lezen name lijk in de Badbode van 1 mei 1901 een advertentie waarin de eigenaar, P. de Graaff, meldt dat Café Welgelegen is uitgebreid. Men beschikte na de uit breiding over 12 logeerkamers, een eetzaal, koffiezaal en biljartzaal, terwijl men ook een ruime stalling had voor de paarden. Tevens verhuurde men heerlijke gemeubileerde kamers met of zonder pension, met uitzicht op zee\ P. de Graaff was blijkbaar een zeer ondernemende man. Hij had volgens advertenties en aankondigingen in de Badbode van 1 augustus 1902 er een goedlopend en gewild hotel-café van gemaakt. Er werden concerten gege ven, het fanfarecorps "Ons genoegen" gaf er een muziekuitvoering op het terras en de Sociëteit Vreemdelingen Verkeer hield er bijeenkomsten. In dezelfde Badbode staat een lijst van gasten die op dat moment in hotel Welgelegen verbleven. Er waren maar liefst 29 gasten waarvan 4 uit Amerika (New York en Boston). Op 5 januari 1906 werd hotel Welgelegen bedreigd door een stormvloed. De muziektent werd ondermijnd en het hotel zelf stond letterlijk op het randje van de zandafslag. Gelukkig bleef het hotel en de muziektent behou den. Het eerste bericht over hotel Trompenberg lezen we op een ansichtkaart van 1910; hierop zien we de Trompenbergstraat, genoemd naar het daaraan liggende hotel Trompenberg. Naast het hotel, op een afgeplat duin, ligt het theeterras compleet met paviljoen. 108 Geestgronden, 14 (2007), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 8