diepe Rob mij vertelde dat hij zich bezig hield met de geschiedenis, hoop ik dat iet er hij hier wat aan heeft en ik middels dit verhaal, daar een bijdrage aan heb loem- mogen leveren. Hoe langer ik er mee bezig ben hoe meer mij te binnen ogen. schiet. Ik denk er nu zelfs over om mijn verhaal over mijn jeugd en zelfs bleef daarna op te schrijven. Maar dan wel in een trager tempo om mij meer te aarop kunnen herinneren. Wat ik vergeten heb te vermelden is dat toen Siem emde Roozendaal mij belde, hij mij vertelde dat zijn broers Arie en Dick overle- aven. den waren. Hierbij de hartelijke groeten van een oud-Hoever; Huib Zentveld. Noot 1 In oktober 1934 werd, omdat het niet langer rendabel was, de spoorverbinding van Alkmaar naar Egmond aan Zee opgeheven. De Naco sprong in het ontstane gat en opende vanuit Alkmaar een geregelde vervoersdienst naar de Egmonden. Noot 2 De vier gesneuvelden liggen bij elkaar begraven op het ereveld Candi te Semarang in de volgende graven: Cornelis Gerardus (Cor) van der Gaag uit Berkel en Rodenrijs soldaat 1 D-220 Gerardus (Gerrit) Zentveld uit Egmond soldaat 1 D-221 Izaak (Jaap) Catsman uit Oostburg soldaat D-222 Marinus (Ries) Oosterom uit Kockengen korporaal 1 D-223 Noot 3 De militairen van de in 1946 in Semarang gestationeerde T-Brigade hebben op een heuvel in de wijk "Nieuw Tjand". aan het toenmalige Tillemaplein, een ereveld ingericht voor hun gesneuvelde kameraden. Het werd in maart 1947 officieel ingewijd en droeg aanvankelijk 1Psen de naam 'Ereveld Tillemaplein'. Op Indonesisch verzoek werd in 1967 de naam gewijzigd Foto in Candi. ig- Noot 4 Petrus Wilhelmus Flipsen werd geboren op 7 oktober 1922 en sneuvelde 4 september 1947 te Kedungwuni. Hij sneuvelde dus 24 dagen voor zijn neef Gerrit Zentveld. Piet Flipsen ligt begraven in het graf genummerd D-206 en Gerrit Zentveld in D-221. Beide neven liggen, weer een toevalligheid, dus vlakbij elkaar begraven. Tussen hen in bevinden zich "slechts" 14 andere gesneuvelden waarmee echter ook wordt geïllustreerd dat in de tussenliggende 24 voor dagen bijna iedere dag wel iemand sneuvelde was is er il en mdat mmer Geestgronden, (2007), themanummer 53

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 89