I r «m Gedenk in Uw gebeden GERRIT ZENTVELD geboren 15 Mei 1912 te Egmond aan de Hoef en gesneuveld nabij Salatiga (N.O.1.) op 28 September 1947, Men sterft zoals men leeft. Gerrit was een jongen, die alles voor anderen over had. Niets was hem te veel en altijd wist hij anderen een plezier te doen. Zo was hij thuis, vooral in de moeilijke oorlogsjaren, zo bleef hij in Indië als militair Zijn brieven, waarin hij vertelde hoe hij een gevaarlijke opdracht overnam van een gehuwde soldaat, om die voor zijn gezin te sparen, hoe hij de wacht waarnam om anderen rust te gunnen, blijven de mooiste getuigen voor zijn edel karakter. Nu hij gesneuveld is, denken wij onwillekeurig aan Christus woorden; „Niemand heeft grotere liefde dan hij die zijn leven geeft voor zijn evenmens". Dierbare Ouders, Broers, Zusters en Vrienden het is zacht te sterven als men zijn plicht heeft gedaan. God laat niets onbeloond, nog geen glas water in zijn naam gegeven, dus zeker niet het offer van zijn leven om anderen te helpen. Allen die mij dieroaar waren troost U met deze gedachten en blijf in uw gebeden aan mij denken. Mijn Jezus barmhartigheid. Afb. 36a/b Bidprentje van Gerrit Zentveld. Collectie Rob Leijen. (afb. 37). De lichamen waren naar buiten geslingerd en ik zag meteen dat twee al overleden waren, maar Gerrit leefde toen nog. Ik zag ook dat hier niets meer te redden was. Gert was bij zijn volle bewustzijn en omdat ik altijd alles bij mij draag heb ik hem de laatste sacramenten toegediend en alles wat daar verder bij hoort. Ik heb nog wat met hem gebeden, maar toen hij zelf voelde dat het afgelopen was zei hij als laatste: Doe ze allemaal de groeten" Nu ik dit weer opschrijf moet ik toch weer even stoppen omdat het me nu zelfs nog even te machtig wordt. Gelukkig was er vlug hulp ter plaatse en kon de chauffeur Ries Oosterom naar het hospitaal worden gebracht waar hij echter enkele dagen later alsnog aan zijn verwondingen bezweek. De aalmoezenier is er van overtuigd dat hij daar naar toe is gestuurd. Hij zei ook: "Gert was gewoon een vriend voor mij". Dit wil toch wel iets zeggen. 44 Geestgronden, (2007), themanummer

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 80