Zoals eerder gezegd was Gert een zeer goede voetballer. Hij was vaste spe ler in het bataljonselftal en ook in dat van het Regiment. In het weekblad "De Tijger" van de Tijger - Brigade werden zijn prestaties meerdere malen geroemd. Enkele van deze stukjes zijn in mijn bezit (afb. 31). Ook al eerder is gezegd was hij een zeer goede bridger was en vanwege dit talent werd hij vaak gevraagd als medespeler, niet alleen bij zijn eigen groep, maar ook bij officieren en onderofficieren. Het moet nogmaals worden gezegd dat Gert bij velen goed bekend stond en werd gepre zen om zijn inzet en prestaties. Door dit laatste kwam hij in aanmerking om ser geant te worden. Hij weigerde dit, omdat hij dan andere werkzaamheden zou krij gen en meer aan een bureau gebonden zou zijn. Hij nam wel genoegen met een bevordering tot soldaat le klas. Hij werd er later meerdere malen op gewezen dat hij deze streep wel moest dragen, maar dat was voor hem niet belangrijk. Hij had dus een turbulent leven. Men zou dus kunnen zeggen dat hij een beetje een flierefluiter. Zo was hij al in Egmond aan den Hoef en hij zette dit voort in Neder lands Indië. le politionele actie Zo brak dan 21 juli 1947 aan, de dag waarop de eerste politionele actie begon. Deze actie duurde tot 8 augustus, dus totaal 19 dagen). Voor de militairen waren het zware dagen maar ook na 8 augustus daarna hield dit niet op. In opdracht van de buitenlandse mogendhe den moest Nederland zich na het staakt Afb. 31 Verslag van een voet- het vuren terugtrekken en mocht er door balwedstrijd. Privé-archief H.J. beide partijen geen actie meer worden Zentveld. Verslag wedstrijd 2e klasse IR S. - II 13 R I 6—1. Aan de rechtsbinnen van 13 R. I. komt dan de eer toe het eerste doel punt tegen I R. S. te hebben ge scoord. Maar verder dan dit eene doelpunt brachten de blauw-gelen het niet, terwijl de Stoters er eenige meer fabriceerden. Toch hadden zij nog wel een doelpunt meer verdiend, maar de vele schoten, die vooral voor de rust werden afgevuurd waren niet zuiver genoeg gericht. De ster van het veld was wel de rechtsbinnen van IR. S., Gaemers. Het spel was slechts enkele minu ten oud, toen spil Willems met een mooie schuiver R. S. de leiding gaf. Hierna golfde de strijd op en neer met mooie snelle, open aanvallen van weerszijden. De midvoor van 13 R. I. viel hier op door keurig spolverdee- len. Toch duurde het nog een kwar tiertje voor de gelijkmaker viel. De linksback aarzelde even met ingrijpen en met een keurig schot doelpuntte de rechtsbinnen. Bij een algemeene aanval kreeg Gaemers de bal te pak ken en van groote afstand loste hij een magnifiek schot, dat in de uiter ste linkerbovenhoek verdween (2 1). Na de rust kwam het groote over wicht van I R. S. Toch waren de aan vallen van 13 R.I. niet ongevaarlijk en keeper Jacobs kreeg voldoende gelegenheid zijn talenten te toonen, o.a. bij een machtig schot van den midvoor, dat hrj op sublieme wijze stopte. Ook back Appeldoorn en spil Willems gaven in deze periode een prima partijtje weg. Regelmatig verhoogde R. S. de voorsprong, eerst door Zentveld (3 - 1), daarna een juweel van een kop bal van Gaemers (4 1). Een schot van rechtsbuiten Thomsin had nog een tikje van Francken noodig om tot doelpunt te worden omgezet. Zentveld maakte hierna het halve do zijn vol. Het eene doelpunt was dus wel duur gekocht. Bitton. Geestgronden, (2007), themanummer 35

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 71