kind aan huis. Weer door het beschikbaar hebben van een wagen kwam hij ook in contact met Rooms Katholiek weeshuis, dat door nonnetjes werd beheerd. Hij verleende dit tehuis alle soorten hulp (dit natuurlijk met toe stemming van zijn commandant). De zustertjes waren heel erg blij met zijn hulp. Hij was zeer begaan met deze weesjes en zij met hem, want oom Gert werd als hij daar was door hen direct omringd (afb. 30a en 30b). In dat weeshuis was ook een priester waar hij natuurlijk kennis mee maakte, het grappige en toevallige was nu dat hij de broer van de eerder genoemde vee houder uit Limmen was; namelijk Pastoor Beekman. Er is daar toen heel wat afgekletst over Limmen. Nog zo'n toeval; toen hij op een avond bij een Nederlandse familie enige onderofficieren moest afhalen. Bij de familie aangekomen stelde hij zich voor als Gert Zentveld. Deze mevrouw vroeg toen of hij misschien van Egmond kwam, wat hij natuurlijk beaamde. Hij vroeg haar naam en toen zij de naam Nijssen noemde zei hij meteen: "Meester Nijssen die naar Indië is gegaan" en "heeft hij nog die mooie ring om?", waaruit blijkt dat die toen zeer waarschijnlijk een grote indruk op Gert gemaakt had. Toen later meester Nijssen zelf thuis kwam, was dat natuurlijk een geweldig weerzien. Ook bij de familie Nijssen is hij kind aan huis geworden. Afb. 30a en 30b De nonnetjes van het Rooms-Katholiek weeshuis in Semarang waar Gerrit vaak kwam. Foto's J.A. Horio - Zentveld. 34 Geestgronden, (2007), themanummer

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 70