dat verschillende eenheden, waaronder stoottroepen, in hun kamp lagen. Ik begaf mij toen naar dat kamp en vroeg waar ik de stoottroepen kon vinden. Toen men mij naar de juiste plaats verwees, werd mij, daar aangekomen, gezegd dat Gert daar inderdaad verbleven had. Zijn onderdeel was echter de dag daarvoor naar Indië vertrokken met het troepentranssportschip Alcantara (afb. 27). Wat een teleurstelling!!! Gert ging op 11 oktober 1945 met de Alcantara richting Indië en ik ging onverrichter zake terug naar de REME school voor mijn opleiding tot sergeant-geschutmaker. Afb. 27 Het le Regiment Stoottroepen (1 RS) met Gerrit Zentveld vertrok met de Alcantara naar Nederlands-Indië. Kingsway Real Photo Series. Collectie Rob Leijen. Tijdens de reis op de Alcantara werden de berichten over de situatie in Indië steeds ongunstiger. Kort voor de aankomst in Trincomalee (een havenplaats op het eiland Colombo, thans Sri Lanka, aan de Golf van Bengalen in de Indische oceaan Toen een bunkerhaven voor water enz. voor schepen op weg naar Indië) riep de radio het bericht om, dat Soekarno aan Nederland de oorlog had verklaard. De reis naar Indië zou waarschijn lijk niet doorgaan en Malakka het voorlopige einddoel worden. Een schier eiland voor de kust van Sumatra nu Maleisië met als hoofdstad Singapore. De eerstvolgende haven die werd aangedaan was dan ook Port Swettenham op dit schiereiland. Er werd echter niet ontscheept, alleen gewacht op nade- 30 Geestgronden, (2007), themanummer

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 66