huis stond, gescheiden door een grote steeg en tegen de Hoevervaart het huis van Jan de Koning. De steeg, met daarin een forse gemetselde water put waarop altijd een aker stond, zou een belangrijke rol spelen in het leven van Gert en zijn vriend Wub, de zoon van Aal Koper. Of zij op dat moment al lid waren van de voetbalvereniging Zeevogels is niet bekend maar Gert was zeer gedreven als hij iets wilde of iets nieuws wilde leren. Gert was rechtsbenig, Wub was linksbenig. Zij stonden in de steeg uren-, dagen-, en wekenlang een balletje te trappen waarbij Gert rechts een schoen en links een sok droeg terwijl Wub precies andersom links een schoen en rechts een sok aan had. Zij oefenden net zolang totdat zij feilloos het akertje van de put konden afschieten. Het akertje leefde, tot ongenoegen van Aaltje, natuurlijk niet lang. De jongens zochten vervolgens een ander doelwit voor op de put en gingen vrolijk verder met oefenen. Beiden waren inmiddels vaardig met beide benen wat toen een hele prestatie was. Omdat Gert altijd maar met een bal bezig was en bij Zeevogels veel oefende, werd hij daar één van de betere spelers. Hij kwam uit in vertegenwoordigende elftallen en dat viel op bij Alcmaria Victrix uit Alkmaar. Deze vereniging haalde Afb. 15 Egmondse Voetbal Vereniging Zwaluwen (RK). Bovenste rij midden Gerrit Zentveld. Onderste rij geheel rechts Wup Koper. Fotograaf G. Gaarthuis Egmond aan den Hoef. Archief G. Groot nr. 3466. Geestgronden, (2007), themanummer 15

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 51