Voorwoord Op een avond in augustus 2004 werd ik, Huib Zentveld, opgebeld door Siem Rozendaal uit Rotterdam. Deze Siem Rozendaal woonde vroeger in Berkel en Rodenrijs. Hij vroeg mij of ik misschien Huib, de jongste broer van Gerrit Zentveld was. Toen ik dat bevestigde en vroeg met wie ik sprak, kreeg ik als antwoord "Siem Rozendaal uit Berkel en Rodenrijs, weet je nog wie ik ben en met wie je spreekt?" Natuurlijk wist ik dat. Siem Rozendaal is namelijk de broer van Arie en Dick Rozendaal. Met deze drie broers heeft mijn broer Gerrit destijds in Nederlands-Indië gezeten. Ikzelf heb hen nog bezocht in Salatiga nadat mijn broer Gerrit was gesneuveld. Dit bezoek kon Siem Rozendaal zich nog goed herinneren. Siem Rozendaal vertelde mij dat hij was benaderd door een vertegenwoor diger (Rob Leijen) van de Stichting Historisch Egmond. Deze stichting houdt zich bezig met alles wat met de historie van de drie Egmonden, te weten Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen te maken heeft. Men wilde een artikel schrijven over de lotgevallen van de Egmondse jongens die in Nederlands-Indië hebben gediend en over de gesneuvelden in het bijzonder. Ik heb contact gezocht met de Stichting Historisch Egmond en heb toen toegezegd het een en ander over mijn broer voor hen op papier te zetten. Hiermee begint dan het verhaal over Gerrit of Gert zoals hij werd genoemd. In de loop van het verhaal vinden er wel zeer veel en vaak wonderlijke ont moetingen plaats. Almere, september 2004 Geestgronden, (2007), themanummer 3

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 39