VAN DE REDACTIE Voor u ligt alweer het veertigste nummer van het historisch tijdschrift Geestgronden, en als het aan ons ligt zullen er nog vele volgen. In deze editie staat ook weer een aantal interessante verhalen. Om te beginnen het verhaal over Hotel Trompenberg en Welgelegen. Voor degenen die het niet weten: Hotel Trompenberg stond voor de oorlog op de plek waar tegenwoordig Boekhandel Dekker gevestigd is. Dus op de hoek van de Trompenbergstraat. Hotel Welgelegen stond op de plek waar nu het parkeerterrein naast de werf is. Wat deze hotels met het in 1799 gezonken Britse fregat de Lutine te maken hebben leest u in het eerste verhaal. De heer P. de Waard beschrijft een stukje familiegeschiedenis van voor, tij dens en na de oorlog, toen de gezinnen nog groot waren en de mensen arm. Het verhaal speelt zich af in de Egmondermeer. In straatnaam verklaard worden deze keer alle straten van plan Slot II behandeld. Deze straten zijn vernoemd naar de echtgenotes van een heer of graaf van Egmont of stamden uit het geslacht Egmont. Onlangs verscheen een boek over Lamoraal van Egmond. Historicus Albert van der Zeijden bespreekt het boek en wat blijkt: anders dan de naam doet vermoeden, heeft Lamoraal van Egmond weinig met onze plaats te maken. Hij is er in zijn leven waarschijnlijk slechts één keer geweest. Op 14 november 1962 strandde er bij Bakkum een Katwijkse logger. De Egmondse strandjutter Jos van Duin beschrijft in het laatste verhaal hoe hij een aandenken van de Voorwaarts mee naar huis nam en waar hij heden ten dage nog steeds plezier aan beleeft. De redactie wenst u een voorspoedig 2008 102 Geestgronden, 14 (2007), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 2