t BID EN WERK Op de 15de april van het jaar Onzes Heren 1957, riep God plotseling voor Zijn rechterstoel de ziel van ADELBERTUS DE WAARD weduwnaar van Johanna Groen sinds 7 februari van datzelfde jaar. Hij was toen 68 jaar oud. Wij hebben zijn lichaam bijgezet in het familiegraf op de R.K. Begraafplaats van de parochie te Egmond aan de Hoef, waar het in de schaduw van het Kruis van Christus wacht de Opstanding met Hem tot een Eeuwig leven, dat God hem geven zal niet alleen omdat hij nog mocht ontvangen het H. Oliesel, MAAR ook en vooral, omdat het devies van zijn leven was „bid en werk." Practisch was zijn enige gang naar de Kerk en zijn werk was in dienst van God, op zijn bedrijf, voor zijn gezin en goede werken waren hem niet vreemd Kinderen en kleinkinderen onthoudt dat en doet het hem na en bidt voor zijn ziel, opdat hij gauw met moeders ziel verenigd wordt bij God daar vragen ze dan samen, dat ge ze beiden moogt terug zien als dank voor uw eigen bidden en werken. GEDENK IN UW GEBEDEN de ziel van JOHANNA GROEN echtgenote van Adelbertus de Waard die in de ouderdom van 61 jaar op 7 februri 1957 is overleden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Zij is op 11 februari begraven in het familiegraf op het R.K. Kerkhof te Egmond a. d. Hoef. God's welgevallen rust op hen, die in eenvoud wandelen. Bij het afsterven van mijn lieve vrouw roept mijn stem tot U, o God, om kracht te vinden voor deze beproeving, doch het past mij U te danken voor de tedere en goede vrouw, die zo veel jaren haar opofferende en rusteloze zorgen aan het huisgezin heeft besteed. Onze moeder was een vrouw van vrede, zelfs na haar dood heeft haar lief, goed gelaat ons geholpen om de rust in eigen hart terug te vinden. Zij was een be scheiden vrouw, die leefde uit haar geloof. Wij zijn gelukkig, dat God ons een moeder heeft gegeven, die voor ons zal blijven het voorbeeld voor een diep godsdienstig leven. Lieve man en kinderen, mijn ziel is naar God gegaan om de beloning te ontvangen. Ik dank U allen voor alles, wat gij voor mij geweest zijt. Het was uw grote liefde, die mijn leven tijdens mijn ziekte zonnig maakte. God moge U ervoor belonen, MIJN JEZUS BARMHARTIGHEID. Afb. 13: Bidprentje Adelbertus (Bertus) de Waard, Bidprentje Johanna Groen Maar vader zei: "Dat is nu niet nodig, het komt morgen toch niet gelegen Wij stonden toen raar te kijken en begrepen vader niet maar het was wel waar; de volgende ochtend, maandag 15 april 1957 gingen we 's morgens in alle vroegte melken. De koeien liepen al buiten en met de wagen reden wij naar het verste stuk. Ik zat vlak bij hem, de koeien werden altijd los gemolken. Opeens kreeg ik de schrik van mijn leven, vader was achterover van zijn melkblok gevallen. Zijn laatste woorden waren nog; "Laat mij hier maar sterven." Hij heeft nog 272 uur geleefd. Het is dit jaar dus exact 50 jaar geleden dat vader en moeder kort na elkaar overleden. Ik wilde daarom vader en moeder nog één keer voor het voetlicht plaatsen en herinneren. Inmiddels ben ik zelf ook al weer 70 jaar oud. Ik denk nog vaak terug aan die tijd. Maar er is een tijd van komen en een tijd van gaan.Q 120 Geestgronden, 14 (2007), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 20