een artikel in de Alkmaarse Courant van 30 mei 1933 lezen we dat op vrij dag 26 mei 1933 hotel Trompenberg werd geveild. Het hotel, café-restau rant en pension met woonhuis, garage, erf, paviljoen, duinterrein en bouw terrein aan de Voorstraat, Trompenbergstraat en Zeeweg, in eigendom van en bewoond door S.Th. Hoppener, bracht ruim 24.000 gulden op. De nieu we eigenaar was Maatschappij Zeebad. Na enige restauratiewerken en een nieuwe inrichting werd het hotel spoedig weer heropend zo lezen we in de Alkmaarse Courant van 2 juli 1933. Simon Th. Hoppener is op 13 maart 1935 overleden. Zijn vrouw Cornelia de Graaff heeft nog enige tijd in de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee gewoond; zij overleed op 15 augustus 1959. Hotel Trompenberg is in de Tweede Wereldoorlog gesloopt om schootsveld te creëren voor de Duitse bezetter. Het bovenstaande artikel maakt de relatie tussen de opvolgende eigenaars van hotel Trompenberg duidelijk. Pieter de Graaff was de schoonvader van Simon Th. Hoppener; hij liet hotel Trompenberg na aan zijn dochter Cornelia de Graaff. Ooit begonnen als metselaar was Pieter de Graaff, naast eigenaar van de hotels Welgelegen en Trompenberg, ook nog in de periode 1919 tot aan zijn dood in 1927 actief als lid van de gemeenteraad en als wet houder. Tevens is hij in die periode nog waarnemend burgemeester geweest. Naast de relatie tussen de hotels en de families De Graaf/Hoppener hebben we nu ook een beeld van de verwantschap tussen de duikers en de eigenaren van de beide hotels. Pieter de Graaff had als schoonvader de duiker Pieter Zwart en als schoonmoeder de zuster van de duikers Albert en Gerrit Wijker. Of dat invloed heeft gehad op het ontstaan en de ontwikkeling van de beide hotels is echter niet met zekerheid te zeggen. Wat we wel kunnen concluderen is dat, als dat zo was, de besteding van het geld uit de Lutine ten goede is gekomen aan de Egmondse gemeenschap Bronnen: DTB boeken. Regionaal Archief Alkmaar. De Egmondsche Bad-Bode, Regionaal Archief Alkmaar. De Alkmaarsche Courant. Regionaal Archief Alkmaar. Gesprekken met mevrouw Catharina Hoppener. I 14 Geestgronden, 14 (2007), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 14