van 28 augustus 1931 staat weer een advertentie van hotel Trompenberg. Het hotel bevat 26 kamers met balkon en serre welke zijn voorzien van stromend water. Verder is er een uitstekend restaurant, een gezellig zitje in de prachtige serre, binnenbaden, een theehuis direct aan zee en een stand plaats voor autobussen. De nieuwe eigenaar was S.Th. Hoppenen Dat de drankwet in die tijd streng werd gehandhaafd kunnen we opmaken uit een bericht in de Alkmaarsche Courant van 17 maart 1933. "HET VER BODEN AFZAKKERTJE IN DE KEUKEN" In de nacht van 17 op 18 Jan. werd door hoofdagent Marbus te Alkmaar waargenomen, dat zich in de keuken van een verlof gele genheid, geëxploi teerd door den heer Th. K. welke keuken door een deur met het verloflokaal in verbinding staat, zich lang na sluitingstijd bezoekers ophielden, die daar consumptie genoten. Voorts hoorde hij geldklanken en zag hen zilver blin ken. De aanwezigen bleken, behalve de verlofhouder, te zijn een paar hotel houders uit Egmond aan Zee, met wien de heer K. dien middag uit was geweest ter besprekinge van een feestelijk viering van het 25-jarig bestaan van den bond van vergunninghouders te Egmond aan Zee. Na die conferen tie, had de heer H„ exploitant van Trompenberg aldaar met een collega de Vr., voorheen het hotel Bellevu exploiteerend en thans handelsreiziger te Amsterdam, samen met zijn auto den heer K. weer veilig thuis gebracht en waren de heeren in de keuken onder het genot van een 'fijnefiesch nog wat gezellig blijven naboomen. Het door hen achtergelate geld was geen betaling geweest van het genotene, doch bedoeld als een gratificatie voor het kamer- en keukenmeisje. Aldus verklaarden heden deze heeren, toen zij als getuigen in deze strafzaak tegen den niet verschenen heer K., betreffen de overtreding art. 50 no. 2 der drankwet, gehoord werden. Zoowel door kantonrechter als ambtenaar werd echter deze afgifte van geld beschouwd als betaling en gold het hier wel degelijk een ontduiking van de drankwet, waaraan, aldus de kantonrechter, de heer H„ die als hotelhouder een repu tatie heeft op te houden, niet had moeten medewerken. Wat de heer K. betrof, deze was, volgens door den hoofdagent verstrekte inlichtingen, nog wel nimmer te voren veroordeeld, doch de politie meende, op grond van zekere gegevens, bijzonder op hem het oog te moeten houden, vandaar dan ook die speciale controle in den nacht van 17 op 18 Januari. Gerequireerd werd 40 gulden boete of 40 dagen hechtenis en verdachte bij afwezigheid veroordeeld tot 25 gulden boete of 25 dagen hechtenis.' Na vanaf zijn huwelijk in 1917 in hotel Trompenberg te hebben gewoond en te hebben gewerkt verkoopt Simon Th. Hoppener in 1933 het hotel. In Geestgronden, 14 (2007), nr. 4 113

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 13