gebouwd. Het vernieuwde en uitgebreide hotel werd een aanwinst voor Egmond aan Zee genoemd. Ook de Eerste Wereldoorlog is niet ongemerkt aan hotel Welgelegen voor bij gegaan. Volgens de Badbode van 1 augustus 1916 was op zondagmor gen 16 juli op het strand voor hotel Welgelegen een Engelse mijn aange spoeld. Al de volgende dag is de mijn op de wagen van de reddingsboot geladen en 1200 meter verder op het strand verplaatst in de richting van Castricum. De mijn werd daar tot ontploffing gebracht. De stukken van de ontplofte mijn werden door de badgasten als souvenir verzameld en meege nomen. Een week of twee later, op 15 aug. 1916, wordt er in de Badbode een naamlijst van hotels, pensions en gemeubileerde kamers gepubliceerd. Hieruit blijkt dat hotel Welgelegen evenals Trompenberg en Zeezicht 3,50 gulden vroegen voor een kamer met ontbijt, waarmee ze de duurste van het dorp waren. Op 24 oktober 1917 trouwde Cornelia de Graaff in Egmond aan Zee met Simon Theodorus Hoppener (1893-1935), oud 24 jaar en van beroep glas in loodzetter. Simon Theodorus Hoppener was de in 1893 in Utrecht geboren zoon van Bernardus Hoppener, van beroep meubelmaker en van Catharina Maria Geelmuijden. Hij had Cornelia de Graaff leren kennen toen hij samen met een vriend uit Egmond in het leger zijn dienstplicht vervulde. Ze waren regelmatig in Egmond aan Zee omdat ze daar bewakingsdienst hadden in de duinen. Als hun dienst er op zat bezochten zij de plaatselijke horeca. Toen zijn dochter trouwde was P. de Graaff eigenaar van hotel Welgelegen en dus van beroep hotelhouder. Hotel Trompenberg is in deze periode, of misschien daarvoor nog, in eigendom overgegaan naar P. de Graaff. De kin deren van zijn dochter, waarvan de eerste in 1918 is geboren, zijn namelijk allen in hotel Trompenberg geboren. Het is waarschijnlijk dat zijn schoon zoon, Simon Th. Hoppener, vanaf zijn huwelijk de leiding had in hotel Trompenberg, terwijl P. de Graaf hotel Welgelegen leidde. In de Badbode van 3 mei 1924 komen we voor het eerst de naam van Pieter de Graaff als eigenaar van hotel Trompenberg tegen. Hierin blijkt uit een advertentie dat de hotels Welgelegen en Trompenberg onder de directie van P. de Graaff zich presenteren als de Vereenigde Bad-Hotels. De hotels zijn geheel nieuw naar de eischen des tijds ingerichtook zijn ze beide voorzien van binnen baden. Hotel Welgelegen telde 40 kamers met serre en hotel Trompenberg 25, ook met serre. Men adverteerde met strandstoelen disponibel; baden onder deskundig toezicht en zeiltochtjes met de Prinses Juliana' Geestgronden, 14 (2007), nr. 4 111

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 11