van de Tradities in 2009 een boek uit te geven waarin deze tradities beschreven worden. Op de website van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur staat een enquêteformulier waarop iedereen de voor hem of haar tien belangrijkste tradities of rituelen kan invullen (zie www.volkscul- tuur.nl). Ik wil iedereen oproepen deze enquête in te vullen. Een landelijke enquête is mooi. Maar het is bijna onvermijdelijk dat kleine re plaatsen zoals Egmond daarin onvoldoende uit de verf komen. Ik heb daarom zelf het initiatief genomen om ook een lijst samen te stellen van de belangrijkste rituelen en tradities in de drie Egmonden. Alle lezers van Geestgronden wil ik oproepen een lijstje te maken met zijn of haar tien belangrijkste Egmondse tradities en rituelen en dat lijstje (al dan niet met korte toelichtingen) bij mij in te leveren. Wat mij betreft mag het anoniem, maar ten behoeve van het onderzoek wil ik wel graag uw leeftijd en geslacht weten. Mannen hebben namelijk misschien andere voorkeuren dan vrouwen. Verder wil ik meten of jongeren andere favorieten hebben dan ouderen. Stuur uw brief of e-mail naar Albert van der Zeijden, Tiggellaan 100. 1934 EX Egmond aan den Hoef, e-mail: tradities@quicknet.nl. In een volgende aflevering van Geestgronden wil ik de uitkomsten van deze Egmondse mini enquête kort samenvatten. Om een idee te geven, voorbeel den van Egmondse tradities zijn wat mij betreft: luilak, Sint-Maartenzingen, de avondwake bij een overlijden, kermis, de braderie, visserijdag, de bede vaart naar de Adelbertusakker, de halve marathon enz.Q 100 Geestgronden, 14 (2007), nr. 2/3 m

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 64