KORT NIEUWS In Memoriam Op 20 juli jongstleden overleed op bijna 86-jarige leeftijd, de heer Johannes Petrus (Jan) Hopman. Jan was van het allereerste begin betrokken bij Stichting Historisch Egmond. Hij was een trouw bezoeker van de werk groepavonden alwaar hij altijd het hoogste woord had en velen wist te boei en met zijn verhalen en humor. Van zijn hand zijn ook diverse artikelen over de geschiedenis van de bol lenteelt in de Egntonden in Geestgronden verschenen. Andere schrijvers konden altijd een beroep op hem doen wanneer zij informatie of fotomate riaal nodig hadden. Op onze donateursavonden werden de bloemen altijd gratis en voor niets door hem (voortgezet door zijn zoon Antoon) verzorgd. Voor zijn betrokkenheid, inzet en medewerking zijn wij Jan Hopman heel veel dank verschuldigd. Namens alle betrokkenen bij Stichting Historisch Egmond wensen wij zijn vrouw Jansie, zijn kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte bij het ver lies hun dierbare echtgenoot, vader en opa. Bestuur en vrijwilligers Stichting Historisch Egmond Redactie Geestgronden Vuurtorens en vondsten van het Slot in het museum van Egmond De zomertentoonstelling in het museum van Egmond gaat over de vuurto rens van Egmond en over Jan van Speyk. Was de man voor wie de Noordertoren op aanwijzing van Koning Willem 1 tot monument werd omgebouwd nu een held of een dwaas? Deze vraag mogen de bezoekers zelf beantwoorden. Naast de sfeervolle vaste expositie over de visserij, het volksleven en de roeireddingboot is er sinds vorig jaar de tentoonstelling over het Slot op den Hoef. Nieuw dit jaar zijn nog nooit eerder getoonde voorwerpen die destijds bij het blootleggen van de fundamenten zijn gevonden. Voor kinderen is er een zoektocht. De belangrijkste tradities en rituelen in egmond Het Nederlands Centrum voor Volkscultuur is bezig met het samenstellen van een lijst met honderd belangrijke gewoonten, gebruiken, tradities en rituelen in Nederland. Het centrum wil deze lijst gebruiken om in het Jaar Geestgronden, 14 (2007), nr. 2/3 99

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 63