SHE BESTUURSNIEUWS Donateursavond Op vrijdag 27 april houden wij onze jaarlijkse donateursavond. Plaats van handeling is zoals altijd Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Dit jaar een bijzonder onderwerp nl. "de meidenkist". Een meidenkist is een kist waarin vroeger alle bezittingen van een knecht of dienstbode zaten. Tot de Tweede Wereldoorlog had elke dienstbode een eenvoudige kist waarin ze haar eigendommen bewaarde. Kleren, schoenen, een kerkboekje en haar jaarhuur (die ze trouw thuis afgaf). Cees Prinsen uit Hilvarenbeek laat zien welke spullen de kist zoal bevatte. Hij doorspekt zijn verhaal met anekdo tes en wetenswaardigheden. De donateursavond is vrij toegankelijk. Ook dit jaar is er weer een verloting en krijgt u van ons een kopje koffie. Aanvang van de avond 20:00 uur. Zie ook de bijlage bij deze Geestgronden. Excursies Op zaterdag 12 mei organiseert de stichting een excursie naar Wimmenum. Het is dit jaar 150 jaar geleden dat de voormalige gemeente Wimmenum definitief werd opgeheven en samengevoegd met de gemeente Egmond- Binnen. Het programma bevat een drietal onderdelen. Ron van Vleuten vertelt over de geschiedenis van zijn huis Schuylenburg, Eric Zwijnenberg ontvangt u op zijn Wimmenummermolen en medewerkers van het PWN verzorgen een rondwandeling door een deel van de Wimmenummerduinen. De excursie is deels fietstocht en deels een wandeling door de duinen en het polderland. Deze excursie is daarom minder geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldige duinkaart. Op zaterdag 22 september maken wij een fietstocht langs de restanten van de Atlantikwall en andere overblijfselen uit de Tweede Wereldoorlog. Na een uiteenzetting van het hoe en waarom van de Atlantikwall fietsen we langs bunkers en andere objecten waarbij een uitleg volgt. Het aantal plaatsen is beperkt dus haast u met opgeven. Per donateur is één introducé welkom. Voor beide excursies kunt u zich nu opgeven bij Louis van der Zeijden (louisvanderzeijden@planet.nl of telefoon 06 - 2952 6827). Geestgronden, 14 (2007), nr. I 35

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 37