Glijbaan Egmond aan Zee. Officieele Opening op Zaterdag 24 Juli a-s. Op 24 juli 1909 werd de glijbaan, die was aangelegd bij 'Het Vlak' tegen over pension 'Bellevue', feestelijk geopend. Dat het voor Egmond een belangrijke gebeurtenis was bleek uit het feit dat niet alleen honderden belangstellenden, maar ook burgemeester en wethouders aanwezig waren. De heer Smit benadrukte in zijn openingsrede de eendrachtige samenwerking tussen de 'Vereeniging ter bevordering van volksvermaken' en de 'Vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer' (VVV) en hoopte dat dit een aanzet zou zijn tot meer vermakelijkheden om de aantrek kelijkheid van Egmond als badplaats te vergroten. Daarna werd de baan offi cieel geopend en mochten volwassenen en de vele schoolkinderen enige malen van de glijbaan gebruik maken. Daarvoor waren speciale sleetjes gemaakt die, nadat ze naar beneden waren gegleden, weer met de hand naar boven moesten worden gesleept. Er werd wel gezocht naar een praktisch toe stel om de sleetjes na gebruik op te halen, maar tot die tijd werd dat door kin deren gedaan, die als vergoeding gratis naar beneden mochten glijden. De baan was honderd meter lang en door de verschillende hellingen ontwikkelde de slede zoveel vaart dat het einde van de baan, 50 meter op het strand, mak kelijk gehaald werd. Toen het officiële gedeelte van de opening was afgelo pen begaf het gezelschap zich naar het nabijgelegen Kurhaus, waar, onder het genot van een glas wijn. plannen gemaakt werden voor meer vermake lijkheden, zoals tennisvelden, kegelbanen en nog meer glijbanen. Afb. 12: Advertentie Alcmaarsche Courant 23 juli 1909 df* namiddag» ongereer halt drie. HET BESTUOR. De glijbaan bleek al snel een groot succes. Het eerste zomerseizoen hadden al 18.000 mensen, vooral kinderen, gebruik gemaakt van de glijbaan en dat terwijl hij pas halverwege het seizoen geopend was. De oprichtings-, verbe- Geestgronden, 14 (2007), nr. 1 31

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 33