Tot slot ter illustratie een liedje over de Nieuwe Nierep, dat in 1999 is geschreven. De nieuwe Nierep De nieuwe nierep komt d'r an dis gaat now rijsies plokke En Iaat ze in je olsters, ja maakt et né z'n zin De nieuwe Nierep komt d'r an ai gaat d'r bai staan bokke Ai roilt de rijssies den wel om en dowt d'r snaaitjes in. Eél lang eleje toen was er dis een man, Ai kwam van ozo veer bai ons Derrep an 'N groote zak zat op ze reg, ai ad d'r snaaitjes in Die roilden ie voor rijssies om dat maakte blait van zin Refrein: 'T was né sacramentsdag dat ootje tot ons z.an Zet je olsters bai de deer de Nierep komt eran Vannacht zei ie je rijssies roile voor een bonkie snaai 't was dis op 'n donderdag n 'e pinkstere in mai Olaf van Ab van Cor de Leeuw en Tonie van Job van Olitek Bronnen 1) S.J. van der Molen, Levend Volksleven. Een eigentijdse volkskunde (Assen 1961) 35. 2) Tj.W.R. de Haan,~Egmond-aan-Zee, het stiefkind der Egmonden', in: De Speelwagen 10 (1955) 149-155, aldaar 149. 3) De Haan,'Egmond-aan-Zee, het stiefkind der Egmonden'. 155. 4) Kathinka Lannoy Bob Denneboom (redactie), Derper-Hoever-Binder. Over geschiede nis en volksleven van De Drie Egmonden ('s-Gravenhage 1969) 101. Overigens leverde het opstel van Tjaard de Haan in De Speelwagen het idee voor dit boek, dat verscheen in de onder redactie van De Haan staande reeks 'Stad en Dorp'. 5) Egmonds dialect. Woorden en uitdrukkingen uit 'Derp' (Dialectgroep Derper Dialect, 1998)35. 6) M. Blok-BIokland e.a., Als de kerk kon spreken... 1886-1986. Een eeuw oud-katholieke kerk aan de Voorstraat in Egmond aan Zee (Egmond aan Zee 1986) 92. Een feest als Sint Maarten is van oorsprong een bedelfeest. aan het begin van de twintigste eeuw waren het vooral arme kinderen die langs de deur gingen om geld of versnaperingen op te halen. 7) Meer uitgebreid zie: Charles M.A. Caspers, De eucharistische vroomheid en het feest 28 Geestgronden. 14 (2007), nr.

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 30