VAN DE REDACTIE Dit is alweer het laatste nummer van Geestgronden van 2006. Het redactie team heeft er veel plezier aan beleefd om dit jaar weer de verschillende nummers van Geestgronden samen te stellen. Soms was het wel even stres sen om alles op tijd klaar te krijgen, maar gezien de reacties die wij van lezers hebben gekregen denken wij erin geslaagd te zijn dit jaar weer veel interessante artikelen te hebben kunnen plaatsen. We willen daarom ieder een die copij heeft aangeleverd, hartelijk bedanken voor hun bijdrage. Zonder hun hulp zouden we Geestgronden niet hebben kunnen uitgeven. We hopen ook in 2007 op hun te kunnen rekenen. Daarnaast willen we op iedereen een beroep doen om eens in de pen te klimmen om de geschiede nis van de Egmonden levend te houden. In het bijzonder zouden we graag wat meer verhalen over Egmond-Binnen willen plaatsen. Het afgelopen jaar ontbrak het ons helaas aan voldoende copij over dit deel van de Egmonden. Het eerste verhaal in dit nummer van Geestgronden gaat over een plan om van Egmond aan Zee een havenplaats te maken. De heer Belleman beschrijft de visie van zijn vader om de armoede in Egmond in de jaren kort voor de Tweede Wereldoorlog te bestrijden door er een zeehaven aan te leggen. Wat zou Egmond er nu anders hebben uitgezien als dat plan toen uitgevoerd zou zijn. In het volgende artikel over Jan Swart wordt verteld hoe de verkoop van onroerend goed aan het eind van de 17-de en begin 18-de eeuw plaatsvond in de Egmonden. Interessant is dat de naam Vergulde Valck, die tot 1988 nog bestond, toen al voorkwam. In de rubriek Straatnaam verklaard wordt een stukje geschiedenis van de Boonakkersteeg in Egmond-Binnen beschreven. De foto uit het begin van de vorige eeuw laat de goede ouwe tijd herleven. In de noord-duinen bij Egmond aan den Hoef staan nog steeds vakantie huisjes. Hoe het er in de vijftiger jaren van de vorige eeuw aan toe ging wordt in het artikel: 'Vakantie in de Nollen' beschreven. Dit laatste nummer van 2006 wordt afgesloten met een lijst van trefwoor- 98 Geestgronden, 13 (2006), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 2