Jutten "Natuurlijk gingen we jutten, want er spoelde veel meer aan dan nu ver telde Cees destijds in de krant. "Je vond allerlei dingen waar ze thuis nog iets aan hadden. In de tijd van de stoomschepen lagen er heel wat kooltjes op het strand, die werden dan weer thuis opgestookt. Alles konden we thuis gebruiken, zelfs de lege flessen die aanspoelden. Cees bleef zijn hele leven dingen van het strand meenemen. Als op zondag de kinderen op de koffie kwamen, dan kregen ze, nog voor ze goed en wel zaten, te zien wat vader nu weer voor moois had gevonden. Al die schatten bewaarde hij in zijn ruime kelder. Niet naar zee Jochem Blaauboer (1866-1947) kwam rond 1885 uit de Zijpe als uitvoerder bij de bouw van de oud-katholieke kerk. In 1906 begon hij voor zichzelf in de Voorstraat en dat bedrijf werd voortgezet door zijn zoon Gerrit (1893- 1984), een vrolijk en onbezorgd mens en de vader van Cees. Een stukje schutting bij Voorstraat 107 herinnert (nog) aan de plek waar Cees opgroei de als jongste van vier broers en een zus en aan de Marinestraat nr. 6 is (nog) de oude werkplaats van vader Gerrit. Zijn moeder, Guurtje Konijn (1896-1938) dreef er een drogisterijtje en overleed toen hij elf was. Cees kreeg de liefde voor zee en duin en het sociale gevoel van huis uit mee. Ook zijn overgrootvader Cees de Groot (1831-1919) was een idealist die om veel gaf, maar niet om geld. Jonge Cees had naar zee gewild, zoals zijn oom Jochem die kapitein was op de koopvaardij. Maar hij was vatbaar voor zeeziekte en zo werd ook hij timmerman en aannemer. Bij zijn werk in koloniehuis 't Zeehuis leerde hij leidster Sieny Hoogenkamp (1923) kennen uit Nijverdal. Ze trouwden in 1953 en kregen een dochter en twee zoons. Beide jongens, Kees en Frank leerden het timmervak en hielpen af en toe mee in het bedrijf. Cees werkte lang samen met vader Gerrit, die de laatste negen jaar van zijn leven ook bij Sieny en Cees over huis was. Cees ver stond zijn vak, maar deed al het andere echt met hart en ziel. Zonde van het huisje Toen de Zuid werd gebouwd, eindjaren 50, had de Firma Blaauboer wel 13 timmerlieden in dienst. Samen met metselbedrijf de Graaff bouwden ze o.a. 46 Geestgronden, 13 (2006), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 6