VAN DE REDACTIE Cees Blaauboer was een veelzijdige, bescheiden Derper die veel voor Egnrond heeft betekend. Het museum in Egmond wijdt deze zomer, aan deze voor velen bekende Egmonder, een expositie onder de naam 'De kunst van het wetenCarla Kager heeft voor Geestgronden een beschrijving gemaakt van het rijke leven van Cees bij de zee en de duinen. Het vorige nummer beloofden wij u terug te komen op de reacties van de luchtwachtpost. In deze editie zijn de verhalen van de mensen die gere ageerd hebben verwerkt tot een interessant artikel. In het volgende verhaal kunt u lezen hoe de Egmonder Klaas Zwart op 17 januari 1920 op heldhaftige wijze zijn medeopvarenden van de stoom trawler Zaanstroom II, die te pletter dreigde te slaan op de rotsen van het Engelse Flamborough Head, redde. Vrijwel iedereen kent de Van Oldenborghweg die loopt van Egmond aan den Hoef tot Wijk aan Zee, maar wie was eigenlijk deze Van Oldenborgh? In het tijdschrift 'Eigen Haard' van 100 jaar geleden stond een interessant artikel over de abdij te Egmond-Binnen. Het verhaal gaat over de verwoes ting van de oude abdij en de eeuwen later gedane opgravingen van de fun damenten en de graven. Het artikel is in z'n geheel en in de originele schrijfstijl overgenomen. In Amsterdam, aan de Oudezijds Voorburgwal staat een monumentaal pand met een gevelsteen met daarop een afbeelding van 'Het slot op den Hoef'. De steen vertoont een opvallende gelijkenis met een schilderij van de Alkmaarse kunstenaar Nicolaas Jacobsz van der Heek. Verder leest u waar om de steen mogelijkerwijs in de gevel geplaatst is. Wij wensen u veel leesplezier. 42 Geestgronden, 13 (2006), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 2