groepje bunkers dat daar rondom werd gebouwd. Na de oorlog heeft PWN op deze bunker een uitkijkpost gebouwd met rondom ramen om het duinge bied af te kunnen speuren naar branden. Een trap van 70 treden (betonnen kabelgoten) gaf toegang tot de uitkijkpost. In 1953 is er bovenop deze brandpost een uitkijkpost van de Koninklijke Luchtmacht gebouwd waar regelmatig oefeningen werden gehouden in het opsporen en herkennen van vliegtuigen. De Koude Oorlog (zie kader artikel) begint zich in alle hevig heid te ontwikkelen. AFUCHRIPT. Bijlage 1. De ondergetekenden Ir. WILLOt UBH4IAN VAN WA.iLE, waarnemend Directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland, Essenlaan 10 te Bloemendaal, handelende voor en nas.ens de Provincie Noordholland, daartoe gemachtigd door Gedeputeerde citaten der Provincie d.d. no. hierna aan te duiden als partij ter ene zijde - - - - - - - en---- - -- -- -- -- -- - - -- -- -- -- -- -- - A.W. AUGUSTBIJN, Kapitein, Eerstaanwezend Ingenieur der Genie te HAARLUI, handelende voor en namens de Staat der Nederlanden (Ministerie van Oorlog), hiertoe gemachtigd bij aanuohrijving van de Minister van Oorlog van 22 Juni 1953, Directoraat Gebouwen, Werken en Terreinen no. 4109 Bureau 2, hierna aan te duiden als partij ter andere aijde ------ ------------- zijn overeengekomen als volgt ------------------ artikel 1 Partij ter ene zijde staat aan partij ter andere zijde in medegebruik af de ondergrondse ruimte, welke ia veroonden aan de brandmeldingspost gelegen op het perceel, kadastraal bekend gemeente ligmondbinnen, sectie D nummer 80, en verleent aan partij ter andere zijde vergunning op deze brandmeldingspost te mogen plaatsen, neboen en gebruiken een uitkijkpost met toebehoren, waarvan de bouw en constructie op de aan deze overeenkomst gehechte en door partijen gewaarmerkte tekening E 2 ia aangegeven, zulks ten behoeve van de ter plaatse uit te oefenen luchtwachtdienst. ------------ Artikel 2. Deze overeenkomst wordt aangegaan voor de tijd van tien jaren, ingaande één Augustus negentienhonderd drie en vijftig en eindigen de één en dertig Juli negentienhonderd drie en zestig, zulks tegen een geldelijke vergoeding van f 75 (vijf en zeventig gulden) per zes maanden, met de bepaling, dat indien partij ter andere zijde daartoe uiterlijk drie maunden voor het verstrijken van de tienja rige periode het schriftelijke verzoek doet, partijen met elkaar in overleg zullen treden nopens voortgezet medegebruik op nader over een te komen voorwaarden. Tussentijdse beëindiging der overeenkomst Afb.11 Contract tussen PWN en Ministerie van Oorlog, 1953 (archief familie Kager) 62 Geestgronden, 13 (2006), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 22