Sieny en Cees Sieny duikt (ook voor Historisch Egmond) regelmatig de kelder in om spullen op te zoeken. Een leuning ontbreekt, want het dikke touw dat er ooit hing, heeft Cees jaren geleden in het museum gemonteerd. Zo ging dat. Janny en Cobus Visser vertellen: "Sieny is een flinke vrouw die ervoor zorgde dat thuis alles goed marcheerde. Cees roemde haar, omdat ze hem de ruimte gaf.Sieny was niet te beroerd om zelf de schilderijtjes op te hangen of een keukenkastje te repareren, 's Avonds zat ze vaak alleen en dan deed ze de administratie van het bedrijf. Ook ging ze achter de rekenin gen aan, want anders kwam er niet veel van terecht. De laatste nog onbe taalde nota heeft zij kort geleden verscheurd. Sieny was betrokken bij Cees zijn activiteiten (hij was ook nog een tijd actief voor de VVV) en dat die op alle manieren geld kostten, nam ze meestal voor lief. Meestal. Toen Cees voor de restauratie van de Slotkapel hun huis bij de vuurtoren als onder pand bij de bank wilde geven, vond ze het wel 'n beetje te gortig worden. Sieny vertelt: Cees was een zachte, bescheiden man, die een groot ver trouwen had in mensen. Hij luisterde goed en was voor rede vatbaar. Hij had wel een mening, maar die drong hij niet op aan anderen. Als Cees een ideaal voor ogen had, dan liet hij zich niet gauw uit het veld slaan. Maar hij dacht dat iedereen was zoals hij en kon ook wel eens eigenwijs zijn en kritisch. Diepe teleurstellingen konden niet uit blijven, maar Cees ver werkte die in stilte. Hij was een denker, las gedichten van Roland Holst en schreef zelf ook gedichten. Sieny bleef zich verbazen: "Hij las de krant met de atlas op tafel. Ze is trots op haar man, want als hij iets deed, dan deed hij het goed. Zij vindt het nu een geruststellende gedachte dat Cees het leven heeft kunnen leiden dat hij graag wilde. Van onze verslaggever ROB BAKKER EGMOND - Het gevoel dat iemand tij dens een religieuze bijeenkomst kan heb ben, ervaart Kees Blaauboer soms op het strand bij Egmond-Binnen, 's morgens om een uur of zeven. „De zon is net op. Je hoort alleen de geluiden van de wind, de branding, een enkele vogel. De zee en de duinen lijken te leven. Het helmgras op de duintop wappert in de wind als de manen van een paard. De meeuwen zijn niet bang. Ze vliegen niet voor je weg." Een ge voel van geluk en tevredenheid bekruipt hem dan. En het besef dat er meer is dan je met de zintuigen waar kunt nemen. Afb. 9 Opening van het artikel in het Noordhollands Dagblad 8 april 2000 Geestgronden, 13 (2006), nr. 2/3 59

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 19