zijn pensioen zeker twee maal per week naar de Hoef fietste en de steile ladder in de klokkentoren beklom om het uurwerk gelijk te zetten of de vlag uit te hangen. Hij deed er nog veel meer werk. Op 28 mei 1997 was Cees aan het helpen bij het terugplaatsen van de gerestaureerde loodzware zerk van Loef Herlaer, toen hij werd verrast door een gezelschap met Burgemeester Brommet voorop. Die benoemde hem ter plekke tot erebur ger van Egmond omdat hij 50 jaar actief was als vrijwilliger. Cees was niet alleen bouwadviseur en technische man, hij was ook nog eens de penning meester van de Stichting Restauratie Slotkapel, (terwijl hij thuis zelf een penningmeester nodig had!). Cees wist de rekeningen van de aannemers te drukken en zo uit de rode cijfers te komen. Eind 2000 was hij dagelijks in de kapel vinden, ondanks zijn versleten heup. Met Anton Druiven en Ber de Waard versleepte hij de zware kerkbanken en ze hielpen de restaura teurs. Dat scheelde weer handen vol geld. "Cees was héél integer en een Pietje precies met de centen", vertelt Tilly Smit (1927), secretaris van de Stichting. Cees werd door Tilly en niet alleen door haar, op handen gedra gen. In 2002 was de restauratie voltooid en het haantje stond te glimmen op het torentje. Cees zei vaak: "Als ik naar dat kapelletje kijk, wat is het toch mooi geworden. Bramen zoeken Bramen waren lekker en goed voor je, want ander fruit kreeg je nauwelijks. Dus om braamt gaan, dat zat er bij menig Derper en ook bij Cees al jong in. Zijn vrouw Sieny vertelt hoe dat jaar in jaar uit ging. "Stel dat je van 10 augustus tot 10 september mocht plukken. Dan zocht hij op 9 augustus al vast de goede plekjes, 's Avonds zette hij de slof klaar (later 'n emmertje) en de volgende morgen om half zes ging hij op pad en plukte hem vol. Bij goed weer ging dat een maand zo door en soms zocht hij 's middags weer, want hij vond het héérlijk. Eenmaal thuis, keek hij niet meer naar de bra men om. Sieny had elke zomer een soort sapfabriekje en soms wenste zij dat Cees bij de Hoogovens werkte! Als ze genoeg had, plukte hij voor anderen. Sieny mist Cees op alle manieren, maar bramen hoef je haar niet meer te brengen, zelfs geen sap of jam. 58 Geestgronden, 13 (2006). nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 18