ook familie en vrienden. Zoon Kees kreeg hij zover om de schoorsteen mantel in het visserskamertje te maken en Ab Stam paste oude schilder technieken toe. Geertjan van Meurs, die lang voorzitter was, weet het nog: "Je kon altijd een beroep op Cees doen. Als er iets kapot was of het lekte, dan zei hij: "ik kom d 'r an en hij rekende er geen donder voor. Hij was reuze precies en bij verbouwingen vroegen we hem om raad. Vaak deden Sieny en Cees samen dienst in het museum, waar hij de bezoekers vol over gave vertelde over de zee, het strand en de strandingen en over het Egmond van vroeger en nu. Bij de aanbouw van de schuitenschuur en het verplaat sen van de oude roeireddingboot was Cees dagelijks betrokken en het werd een pracht. Zijn laatste grote klussen deed hij samen met Piet Verschuur, (zelf 23 jaar volop actief!). Met bewondering zag Piet hoe Cees de zware planken zaagde, schaafde en in elkaar timmerde tot een prachtige zolde ring. Hij maakte ook het trapje bij de boot en alle vitrines. Nooit had Cees kunnen denken dat hij nog eens een seizoen lang zélf het onderwerp zou zijn in één ervan. En dat nog wel met het thema van het museumweekend dat Cees op het lijf was geschreven: De kunst van het weten. Cees droeg het museum een warm hart toe en hoopte dat veel Egmonders donateur zouden worden. Walvis Hoewel Cees de veranderingen aan het dorp met lede ogen aanzag, woonde hij zelf in een opvallend modern huis. Dat kwam zo: In 1968 bouwden ze voor twee opdrachtgevers, o.a. Klaas Kager, van café de Klok, een groot, rechthoekig huis met zicht op zee, tegenover de vuurtoren. De andere koper haakte af en Cees wilde eigenlijk wel op die mooie plek wonen. Sieny sput terde nog even dat het een blokkendoos was, maar Cees vergeleek het met de logheid van een walvis en toen hebben ze het toch maar gewaagd. Ze kochten ook hun eerste knappe radio maar tv kwam er niet in. Het bordje Walvis staat nog in de kelder, bij de andere spullen. Die kelder met zijn schatten kwam goed van pas. Elke visserijdag stonden Sieny en Cees in een dubbele kraam met strand vondsten zoals schelpen, scherven, de kaak van een haai, een roggestaart, de kop van een zaagvis, en dingen van de visserij. Nooit ontbraken oude 54 Geestgronden, 13 (2006), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 14