Wan Chun Op 13 november 1972 meldt Scheveningen radio dat het vrachtschip de Wan Chun bij IJmuiden van zijn ankers is losgeslagen. Het zwalkt in een vliegende storm onverlicht de noord in. De wippertruck kan vanwege het hoge water alleen door de duinen die kant op. In het logboek van de wip- perploeg dat Cees van 1962 tot 1993 bijhield, schrijft hij zonder ophef het verslag. '5.30 uur opgebeld door Kustwacht om te gaan zoeken naar het vermoedelijk gestrande schip 'Wan Chun tussen Wijk aan Zee en Egmond. Zwaar stormweer z.w. tot n.w. 6.00 uit boothuis vertrokken door de duinen de zuid in. Om de kilometer naar de zeekant gelopen om uit te zien. Tegen Bakkum a/Zee ontvingen wij het bericht dat het schip door (station) Wijk aan Zee was ontdekt bij paal 47. Hierna naar strandingsplaats gereden en geassisteerd bij verbinding maken. Verder de gehele dag geholpen met het afhalen van de 29 opvarenden, alle van Chinese nationaliteit. Terug in het boothuis om 17.30 uur. Aanwezig: C. Blaauboer. H. den Boer, A. Broek S. Hopman, W. Dijkstra, Y Prins, Cr. Glas, M. Wijker, A. Zwaan. Het zou de mooiste actie blijven voor de wipperploeg. Nadien ging het altijd om kleinere scheepjes of loos alarm, al wist je nooit waar je op af ging als er een vuurpijl of lichtkogel boven zee was gezien. Spannend als een jongens boek zou het altijd blijven. Afb. 5 De redding boot is uit en Cees Blaauboer heeft con tact via een walky talky. Links oud- schipper Cor van Pel, rechts oud-motordrij ver Klaas de Graaff (de Loen) (collectie fam. Blaauboer) 50 Geestgronden, 13 (2006), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 10