haarnetjes. Vader probeerde zo goed mogelijk te helpen, maar door het twijfelen van de klant werd hij ongedurig. Het resultaat was dat de dame zonder haarnetjes de deur uit ging. Omdat het werk in de winkel moest doorgaan, was hulp in de huishouding noodzakelijk. Dit waren Corrie Dekker-Schol (van 1946 tot 1960) en Janny de Waard (van 1957 tot 1964). Willy Zwart en Lientje Dekker hebben enkele jaren in de winkel hun steentje bijgedragen. In die tijd was het, in bepaalde gevallen, de gewoonte om mensen die over leden waren te scheren. Later, met de komst van scheerapparaten was dit niet meer nodig. Als een jongen naar de kapper werd gestuurd was het wel de bedoeling dat het zo kort mogelijk werd geknipt. Men kon dan zo lang mogelijk wegblij ven voor een volgend bezoek. Het gebeurde wel eens dat op verzoek van de jongen het haar wat langer werd gelaten. Kort daarna kwam hij met zijn moeder terug en op niet mis te verstane wijze werd duidelijk gemaakt wat de bedoeling was. Toen mijn broer en ik een jaar of 17 waren, werden wij ook ingeschakeld om op zaterdagmiddag in "de salon" te helpen. Deze hulp bestond uit het inzepen van de klant, zodat hij direct door mijn vader of Klaas geschoren kon worden. Op deze middagen was het altijd erg druk en gezellig met vaste klanten. Het was lachen en natuurlijk 'voerden' we elkaar en dan was het helemaal bal. Vader die veel gevoel voor humor had, kon dit vuurtje soms aardig aanwakkeren. Eens kwam er een klant binnen die op dat moment een probleem had. Hij liep te ijsberen en mompelde wat in zichzelf. Waarop mijn vader reageerde: "Is er wat Blok?" De man antwoordde: "Bosman, mag troef verzaken? "Nee, natuurlijk nietWaarop de man "de salon" weer verliet. Het gebeurde ook dat mijn vader tegen sluitingstijd tegen mij zei: "Ga jij Tinus Gul even waarschuwen dat hij kan komen". Deze had in de Zuiderstraat een boerenbedrijf en had het druk met het vee. Geestgronden, 13 (2006), nr. 1 7

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 9