GERARDUS (GERRIT) ZENTVELD atie voorkomen. Op 14 januari 1948 reed hij tijdens een patrouille vanuit pen Tarogong in oostelijke richting naar het meer van Bagendit met zijn Jeep in vul- een hinderlaag. De aanvallers hadden een hindernis van boomstammen op vor- de weg gelegd. Toen de Jeep naderbij kwam en vaart minderde weerklonk iren een salvo uit een mitrailleur. De chauffeur van de Jeep, de dienstplichtig idië huzaar le klasse, Johannes van Aken werd dodelijk getroffen. Gerard eps- Roozing overleed enkele uren later aan zijn verwondingen. De derde inzit- trek tende van de Jeep, een overste, liep als door een wonder geen enkel schrammetje op. De aanvallers lieten het bij dit ene dodelijke salvo en vluchtten het bos in. Zij konden niet worden achterhaald. Thuis in ljon Nederland, werden Gerard's vrouw, ouders, broer en zus van het droevige het nieuws op de hoogte gesteld. Gerard Roozing werd 29 jaar. Hij ligt begra- n te ven op het ereveld Menteng Pulo in Jakarta, vak IV, grafnummer 47/7DD. 15-05-1912 Egmond-Binnen t 28-09-1947 Salatiga Afb. 17 Bron: Nederlandse Oorlogsgravenstichting Gerrit Zentveld werd geboren aan de Herenweg tussen Egmond-Binnen en Rinnegom op de plaats bekend als de Broekakkers. Vader Zentveld voer als schipper op een melkschuit tussen Den Helder en Amsterdam. Het gezin 51 g- Zentveld verhuisde naar 't Zand bij Den Helder. Vanwege zijn gezondheid ie A. en de omstandigheden (Eerste Wereldoorlog en Spaanse Griep) bleef Gerrit bij opa en oma Kareis in Egmond aan den Hoef wonen. Hij kreeg dan ook nr. 1 Geestgronden, 13 (2006), nr. 1 31

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 33