Kapsalon Bosman exit Ik eindig met een artikel uit het 'Contact' van 3 januari 1968 geschreven door Bert Konijn, nu nog wonend aan de Noorderstraat en bij dit artikel kan ik mij volledig aansluiten. latend, vertrokken, sommigen van hen opvallend stil. Daar gaan we dan, Blaauboer bij Bosman, ik bij Klaas, on herroepelijk de laatsten na 95 jaren! Gerrit grapt wat „ik moet wel op letten, dat ik dinsdagmorgen niet bij dc deur ga staan". Plotseling verschijnt Ria, de dochter van Bosman, en we gaan op de foto. Klaas zegt mij, hier 17 jaar gestaan te hebben. We praten nog wat na. een borreltje erbij, we kopen voor het laatst hier nog ons rook werk - het is intussen bijna 7 u. en dan is het voorbij, de kapperszaak van Bosman is historie geworden! Jo Bosman en mevrouw, mogen jullie nog vele jaren in gezondheid gegeven zijn! E. Konijn, Zuiderstraat. Vanf 1873 kent Egmond aan Zee de herenkapsalon van dc heer J. Bosman. Wanneer dat plekje aan de Voorstraat zou kunnen vertellen, wat er gedurende de lange periode van 95 jaar in de hc- rensalon is besproken, dan zou wellicht het meest interessante stuk geschiedenis van Egmond aan Zee opgetekend kun nen worden en voor het nageslacht als een dierbaar erfgoed bewaard blijven. Maar het is nu eenmaal niet moge lijk en daarom leeft de hercnkapsalon van Bosman nu alleen nog maar voort in de herinnering, want vanaf heden is hij niet meer. Wij laten nu de heer E. Konijn aan het woord, die tesamen met de heer G. Blaauboer de allerlaatste was, die onder de vaardige handen van de heer Bosman en zijn bediende Klaas, tot heer werd geknipt en geschoren. AFSCHEID We hadden het eigenlijk min of meer voor kennisgeving aangenomen Jo Bosman houdt er mee op, de zaak wordt helemaal opgeheven Zelfs de alleroudste onder ons weet niet beter of het was altijd al kapper Bosman in Egmond aan Zee. Vanaf 1873, de uit Drente stammende turf schipper Bosman, die ook nog sigaren maker was, later diens zoon, dc vader van Jo Bosman. De laatste zou de hek- kesluiter worden. Zijn twee zoons ko zen een andere richting. Jo Bosman, binnenkort 65 wordend, wilde - terecht - niet in het harnas sterven, maar verkoos een rustige le- vensherfst Zaterdag 30 december 1967 was de laatste dag, waarop we konden zeggen: „even naar Bosman". Jo Bosman was geen „mooi weer meneer" kapper. iemand die de klant altijd gelijk gaf. Hij had altijd een nuchter oordeel over de vele dingen des levens; recht was recht en krom was krom, daarin ging hij voor niemand, wie dan ook, een duimbreed opzij. Hel was eigenlijk nog niet nodig, maar ik wou me deze laatste zaterdag toch nog éénmaal laten knippen bij Bosman. Laat in dc middag, een eivolle scheerwinkel. Er wordt, namens de oude garde, een taart bezorgd, later komen er bloe men. Een kennelijk ontroerde Bosman laat het maar over zich heengaan; hij voelt, beter dan wie ook, dat het uur nadert, aanstonds moet de vlag gestre ken worden! Ik zie mijn kans, laat een splinternieuwe Egmonder voorgaan en blijf over, tesamen met Gerrit Blaau- boer. Allen zijn, dc beste wensen achter Afb. 4: Artikel uit Contact 3 januari 1968 1) Bekend is dat Johan Jacob ook een sigarenmaker in dienst heeft gehad, te weten Hendrik van der Ham (26 november 1866) uit Egmond-Binnen. Ook had hij twee kostgangers name lijk Gijsbertus Klinkenberg (6 april 1861uit Koudekerke, die werkzaam was als hulponder wijzer, en Simon de Groot, de vader van Maria Bosman-de Groot. 2) luieren in de zon. Geestgronden, 13 (2006), nr. 1 9

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 11