ft i die als 'as, (O) og, een lkelder :lder is balken schuur Glorie en Aal agels. werd Ie ach- nr. 2/3 Afb. 39: Opname in de sneeuw van het woonbuurtje aan het Vergeten Pad (de namen van personen op de foto zijn bekend, fotograaf onbekend) Op het Stet was de oever van de vaart voorzien van een houten beschoeiing (I) van ongeveer een halve meter hoog om het laden en lossen van schelpen, zand, mest en bouwmaterialen enz. mogelijk te maken. (Hoeveel materiaal zal hier gelost zijn om Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee op te bouwen?) Ook het Skulpstet was met gras begroeid en liep van af het water schuin omhoog, (J) hetgeen bij het lossen van de vletten vaak moeilijkheden gaf om met de lading naar boven en op het verharde pad (K) te komen. De vaart was maar een meter of acht breed waardoor het niet mogelijk was om een vlet te keren. Dat omzwaaien moest in de zwaaihoek gebeuren (P). Daar was de vaart breed genoeg om de vlet met de steven in de richting van Alkmaar te draaien (zie afb. 33). Nog steeds wordt het pleintje op de hoek van Schoolstraat/Julianaweg door Hoevers 'de Zwaaihoek' genoemd. Op dat pleintje de 'Zwaaihoek' heeft eens een Julianaboom gestaan, geplant ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard. Bij die gelegenheid werd het 'Mallegat' omgedoopt tot 'Julianaweg', in de oorlog 'Molenweg' geheten. In 1944 werden in één nacht alle bomen aan weerszijde van de schoolstraat, door de bewoners gekapt. Voor de Julianaboom werd geen uitzondering gemaakt. Geestgronden, 12 (2005), nr. 2/3 101

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 2