in zijn licht komt staan, verwarmen, gelukkig maken en vormen. De zon van Holland zal zijn ziel van de eenzaamheid proberen te verwijderen en zijn bewustzijn naar de oneindigheid leiden. In het wisselende spel van het versluieren van de naaste nabijheid en de verheldering van de verste verte leert hij hem de ruimte te structureren en vorm te geven. Hij maakt de nabijheid geheimzinnig en de verte weer tast baar. Hij veegt alles wat scheiding aanbrengt met grote gebaren van de aarde weg, verbindt alles wat de mensen met veel moeite uit elkaar hielden, en leert toch een onderscheid te maken. Een mens die nooit van de Hollandse zon heeft gehouden, zal zelf nooit geliefd geweest zijn. Daarom is ook voor altijd de grootste mens onder de schilders van het noorden hij, die alle mensen zonder te letten op gebrek of huidskleur, liefhad als zijn broeders, en die hen allemaal in de glans van de liefhebbende zon van Holland plaatste - Rembrandt! Mochten er nog mensen zijn die thuis werk van Bowien hebben hangen of weten waar zich werk van Bowien bevindt en dit werk mogelijk nog onbe kend is bij de Freundenkreis, dan roepen wij deze mensen op zich te mel den. De Freundenkreis komt graag met deze mensen in contact.Q Bron: Mitteilungen des Freundenkreises Erwin Bowien e.V., Nummer 24, Dezember 2003, Solingen. Duitsland. Afbeeldingen via Freundenkreis Erwin Bowien e.V. Met dank aan de familie Groot en Marga de Jonge (vertaling). Geestgronden, 12 (2005), nr. 2/3 89

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 41