VAN DE REDACTIE In het vorige nummer heeft u kunnen lezen dat Jack Grossat afscheid van de redactie heeft genomen. In de afgelopen maanden hebben zich nieuwe medewerkers gemeld of hebben bevestigend geantwoord op het verzoek tot de redactie te willen toetreden. De nieuwe redactie bestaat vooralsnog uit vier personen te weten Astrid Belleman-de Groot, Aad Baltus, Luc Lassche en Rob Leijen. De redactie spreekt de hoop uit dat met dit nieuwe team de toekomst voor Geestgronden voor de komende jaren is gewaarborgd. Voor het komende nummer beschikken wij nog over voldoende kopij maar de werkvoorraad is niet oneindig. Wij streven ernaar om bij publicatie een evenwichtige verdeling tussen de drie Egmondse dorpen te maken. Om deze keuze te kunnen blijven maken roepen wij u vooral op om uw herin neringen, verhalen, verslagen etc. op papier te zetten en aan ons toe te stu ren. Wat wij graag zouden willen opnemen is een stuk familiegeschiedenis van een bekende Egmondse familie of de geschiedenis van een gebouw of bedrijf in de Egmonden. Verder zijn oude foto's of prentbriefkaarten voor de rubriek "Uit de tijd van toen van harte welkom. In deze Geestgronden treft u aan een artikel over een wandeling welke exact 100 jaar geleden in onze omgeving werd gemaakt. Foto Jonker (ook toen al) tekende voor uitgave van een boekje. Het tweede artikel gaat over de boortoren welke in de 60-er jaren van de vorige eeuw in de duinen ten noorden van Egmond aan Zee stond. Een nieuwe rubriek is "Straatnaam verklaard" waarin de herkomst van een straatnaam uit de doeken wordt gedaan. Het Delverspad in Egmond aan den Hoef valt de eer te beurt de eerste in deze reeks te zijn. Van de heer Jansen uit Heiloo ontvingen wij een bijdrage over zijn grootvader Adelbertus Jansen. Hij was schoolmeester te Egmond aan den Hoef en maakte ook naam als drukker, dichter, uitvinder van een medicijn en nog veel meer. Het volgende artikel gaat over Erwin Bowien, een Duitse landschapschilder, die in de jaren voor de 2e wereld oorlog actief was in de Egmonden. Een door hem in het Duits geschreven artikel werd voor ons vertaald en drukken wij in deze uitgave af. Tot slot beschrijft Rien Druiven uit Egmond aan den Hoef zijn jeugdherinneringen aan de buurt waar hij opgroeide: het Mallegat, de Hoevervaart en het Skulpstet. Wij wensen u met deze nieuwe Geestgronden heel veel leesple- zierO 50 Geestgronden, 12 (2005), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 2