Voorts gaat een brief uit naar het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland (PWN). In deze brief wordt uitgelegd hoe men op de locatie "Egmond" te werk wil gaan. Bij de brief is een zogenaamd "verbuizings- schema" gevoegd alsmede een toelichting op de wijze van afwerking. Het volgende valt te lezen: 1. Een buis met een diameter van 26" van het maaiveld tot een diepte van ca. 20 meter beneden de keldervloer. Deze buitenste pijp zal hermetisch op de kelderbodem aansluiten en heeft tot doel de inkalving van de oppervlakte tegen te gaan. 2. Verhuizing met een diameter van 20" van het maaiveld tot een diepte van ca. 110 meter. 3. Verhuizing met een diameter van 16" van het maaiveld tot een diepte van ca. 350 meter. 4. de diepte van de hierna te gebruiken kleinere verhuizingen van 10 'A" en 7" zal afhankelijk zijn van de tijdens het boren te verkrijgen gegevens. De ruimte achter de verhuizingen 1. 2 en 3, alsmede tussen de verhuizingen 1,2 en 2,3 zullen met cement worden opgevuld. Met als doel het afschermen van de doorboorde waterlagen. Ter voorkoming van infiltratie van bedrijfs- of waswater vanuit de hoorplaats of van andere verontreinigingen zal het gehele ter beschikking staande terrein voor aanvang der werkzaamheden worden verhard en geasfalteerd. Het geheel zal worden omgeven door betonnen goten en worden voorzien van een lekbak. De inhoud van deze lekbak zal worden afgevoerd in de daartoe door de autoriteiten aan onze maatschappij beschikbaar gestelde loosplaatsen. Verder wordt nog aangegeven dat wanneer het PWN daar prijs op stelt, er een elektrische meting tot een diepte van 110 meter kan plaatsvinden. Door middel van een dergelijke meting kan het zoutgehalte van het water in de verschillende reservoirs worden vastgesteld. Dat de zaken voortvarend werden aangepakt blijkt uit een brief van 7 okto ber 1963 waarin de NAM de commandant van de (militaire) vliegbasis Valkenburg (ZH) verwittigt van het feit dat zij (de NAM) voornemens zijn een boring te slaan op een locatie ten noorden van Egmond aan Zee. Aangegeven wordt dat er op deze plaats met de kaartcoördinaten X - 51.000 en Y +52.950, tijdelijk een boortoren met een maximale hoogte van 45 meter zal worden opgericht. De toren zal gedurende het donker en Geestgronden, 12 (2005), nr. 2/3 65

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 17