VAN DE REDACTIE Dit april-nummer is weer redelijk op tijd bij u in bezit gekomen. Het ging echter niet eenvoudig. Als u dit leest, zijn de redactionele uitdagingen alleen maar groter geworden. Van de meer dan 600 donateurs zijn er slechts 2 die hebben gereageerd op onze oproep tot versterking. Daarbij heeft onze tijdelijke 'redacteur' aangegeven zijn werkzaamheden niet meer te kunnen verenigen met de Geestgronden. Kortom wie kan enige tijd of (pre-)pen- sioentijd besteden aan de samenstelling van de Geestgronden? Meldt u zich a.u.b. aan bij de bestuursleden. Tot onze grote verbijstering werden wij wederom opgeschrikt door het zeer plotseling wegvallen van één van onze actievere donateurs, les de Zwart stond ook bij ons in een archeologisch middelpunt. Hij heeft tevens de eer ste aanzet gegeven tot de automatisering en digitalisering van de SHE. Me t grote regelmaat was les te vinden in het Historisch Informatie Centrum alwaar hij zijn eigen werkplek had. Deze uitgave is weer behoorlijk gevuld, want kopij is nog geen probleem! Het boekje start met een artikel over een incident met een zeppelin. Naar aanleiding van een stukje in de Egmondse Bad-Bode schreven Rob Leijen en Piet Groen een aardig verhaal. Hierna vindt u het tweede en laatste deel over de honderdjarige muziekvereniging 'Lamoraal van Egmont', dat gericht is op de relatie met Zottegem. Op de foto's in Geestgronden jrg. 11, nr. 2/3 augustus 2004 (blz. 93 en 94) van de winkel van juffrouw Belleman zijn diverse reacties ontvangen. U vindt een relaas in dit boekje. Daarnaast ontvingen wij een kort uittreksel van een gedenkboek over het 100-jarig bestaan van Bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn, dat in juni 2005 ver schijnt. In het volgende boekje wordt een vervolg (met meerdere foto's) geplaatst. Als toegift hebben wij een bijzonder (vijfde) artikel geplaatst van wijlen Kees Blaauboer. Dit artikel had hij reeds in concept geschreven en is geredigeerd door Rob Leijen. Tot slot willen wij nog wijzen op onze donateursavond op vrijdag 22 april in het Dorpshuis Hanswijk (aanvang 20.00 uur). De geplande presentatie is een absolute aanrader (zie Bestuursnieuws). Wij wensen u zeer veel lees- plezierO 2 Geestgronden, 12 (2005), nr.

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 5