ft SHE BESTUURSN1EUWS Excursie naar het Zee- en Havenmuseum te IJmuiden Wanneer u dit leest hebben wij zojuist de excursies op vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart naar het Zee- en Havenmuseum in IJmuiden achter de rug. Beiden dagen mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Er hadden zich respectievelijk 62 en 50 deelnemers gemeld. Voorafgaand aan de excursie nuttigden de deelnemers de aangeboden koffie of thee met cake. Daarna vertrokken de deelnemers onder leiding van een deskundige gids in groepen voor de ca. 2 uur durende rondleiding door het museum. Dat de excursie interessant zou zijn, stond vooraf wel vast maar toch was iedereen zeer verbaasd over de hoeveelheid informatie en voorwerpen welke, per zaal gerangschikt op onderwerp, waren te zien. Vele Egmonders trokken zo'n 100 jaar geleden naar IJmuiden omdat toen het vissen met bomschuiten op zijn einde liep en de stoomtrawlers in IJmuiden nieuwe werkgelegenheid boden. Dichtbij het museum in IJmuiden ligt een kerkhof waarop dan ook vele (oud)Egmonders zijn begraven. De reacties van de deelnemers waren zeer positief. Ook het bestuur is ver heugd dat zo velen van deze excursie gebruik hebben gemaakt. Voor het bestuur is dat aanleiding om te pogen een excursieprogramma op te zetten waarbij jaarlijks excursies in en rond Egmond worden georganiseerd. Donateursavond vrijdag 22 april 2005 Wanneer we vooruit kijken dan volgt op vrijdag 22 april a.s. onze jaarlijkse donateursavond. Zoals gebruikelijk wordt de donateursavond gehouden in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De avond vangt aan om 20:00 uur en het onderwerp zal zijn 'Hollandgangers'. De spreker, Jos Kaldenbach uit Alkmaar, vertelt hoe in de loop der jaren tal van beroepsbe oefenaren, voornamelijk Duitsers, naar onze streken kwamen om hier een bestaan te vinden. Ons zo bekend in de oren klinkende namen als Beentjes, Belleman, Kramer, Tervoort en Visser blijken een verrassende herkomst te hebben. Wij hopen op uw komst.O 44 Geestgronden, 12 (2005), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 47