Reactie Spekhuus Naar aanleiding van de foto van het groepje trommelende kinderen op de Kloosterweg te Egmond-Binnen (Geestgronden jrg. I I nr. 2/3, augustus 2004, blz. 105), volgt hierbij nog een nagekomen meer gedetailleerde beschrijving door Ria Kops-Beentjes uit Heiloo. Met deze reactie sluiten wij het onderwerp "Spekhuus" af. Het jongetje met de tambour-maitre stok vooraan is Gerrie Beentjes 1951 broer van Ria Kops-Beentjes (1943). Momenteel is hij drummer - dus inderdaad jong geleerd en oud(er) gedaan - in de Egmondse band "Cool Daddy". De kleine jongen links achter Gerrie is zeer waarschijnlijk Hans Grippeling (1954) en links daarachter loopt Herman Admiraal (1951), de huidige voorzitter van fanfare Eensgezindheid. Rechts achter Gerrie Beentjes loopt Jacob Admiraal (1954). De onzichtbare trommelaar daarach ter is Jan Admiraal (1952). Herman. Jacob en Jan zijn broers en woonden destijds naast de familie Beentjes aan de Abdijlaan terwijl Hans Grippeling aan de overkant woonde. In de jaren vijftig heeft de vader van Ria en Gerrie Beentjes, Gert Beentjes (1914 - 1967), de drumband van fanfare Eensgezindheid opgericht. Vader Gert Beentjes was paukenist in het fanfare orkest en oprichter van het bekende transportbedrijf Beentjes. Hij leidde de tambours van de drumband op in zijn garage aan de Abdijlaan 11 (nu woonhuis) te Egmond-Binnen. Men kan zich voorstellen wat voor ontzettend kabaal dat maakte. Het oefe nen van de drumband was voor de kleine Gerrie Beentjes aanleiding om met zijn buurtvriendjes een eigen "drumband" te beginnen. Spelenderwijs marcheerden zij dikwijls door de straten van Egmond-Binnen. Het zal tij dens een van deze "optredens" zijn geweest dat de bewuste foto werd gemaakt. Gezien de geboortejaren van de afgebeelde kinderen zal de foto waarschij- lijk in de zomer van 1959 zijn gemaakt. Geestgronden, 12 (2005), nr. 1 43

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 46