De Elfstedentocht van 1956 In 1956 heb ik het weer geprobeerd en dit keer met succes. Deze keer ver liep alles goed. In 1947 had ik voor de warmte nog kranten tussen mijn kle ren gestopt. Dat dit helemaal verkeerd was bleek toen door het transpireren de kranten stuk gingen en naar beneden zakten. Goede warme kleding was er in 1947 eenvoudigweg nog niet. Maar in 1956 werd mij aangeraden een zemen lap te gebruiken. Toen mijn vrouw Sieny een dergelijke lap bij onze buurvrouw mejuffrouw A. van der Plas in haar kleine winkeltje aan de Marinestraat kocht, zei deze: "Maad, je bent gek om zo'n kostelijke lap daarvoor te gebruiken. Laat hem maar een extra onderbroek aan doen. Zonde van de centen." In 1956 waren zemen lappen namelijk nogal prijzig. Al met al was ook deze elfstentocht een overgetelijke rit en nog belangrij kermet het zo fel begeerde Elstedenkruisje. Afb. 33/34. Elfstedentocht 14-2-1956. Elfstedenkruisje C. Blaauboer, voor- en ach terzijde (bron: familie Blaauboer) Onze kinderen die later op school vertelden dat papa een Elfstedenkruisje had. moesten dat kruisje altijd mee naar school nemen om te laten zien. In de huidige tijd van supercups, bekers en andere gouden, zilveren en bron zen onderscheidingen is het ook maar een iel kruisje dat schril afsteekt bij de enorme prestatie die je ervoor hebt moeten leveren. P.S. Beide Elfstedentochten en veel dorps- en toertochten heb ik op houten schaatsen gereden Geestgronden, 12 (2005), nr. 1 41

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 44