onverantwoord was. Het was wel even slikken want het voelde immers als een nederlaag. Ik werd naar het café gebracht en er werd mij koffie aangebo den. Het was er binnen heerlijk warm. Er waren niet veel bezoekers meer. Na korte tijd begon het voor mijn ogen opeens wazig te worden. Het leek op een hele dichte mist en om mij heen was alles onzichtbaar. Ik wist niet wat ik ermee aan moest en een angstig gevoel overviel me! Men had mij verteld dat er een bus onderweg was om ons op te halen en terug naar Leeuwarden te brengen. Ik dacht "zo kan ik niet in die bus stappen" maar ik durfde ook geen kabaal te maken, verlegen als ik was. Ik besloot maar af te wachten en voelde me wel erg alleen maar toen kwam het wonder! Heel langzaam begon ik weer iets te zien. Ik weet niet hoelang het heeft geduurd maar geleidelijk aan begon ik het licht in mijn ogen weer terug te krijgen. Later, bij navraag, vertelde men mij dat mijn ogen bevroren waren geweest. Ik moest er niet aan denken wat het gevolg had kunnen zijn geweest. De bus kwam en de reis duurde kort. Het was ongeveer 22:00 uur toen ik weer op mijn logeeradres was alwaar ik met grote blijdschap werd ontvangen. Men was door alle geruchten erg onge rust geworden. Mijn schaatsvrienden uit Egmond aan den Hoef waren het beter vergaan. Ze hadden het geluk dat ze dezelfde dag nog naar huis konden komen. Ik bleef nog een nacht op het logeeradres. De volgende dag ging ik zonder het begeerde Elfstedenkruisje naar huis. Later hoorde ik dat sommigen die hadden gereclameerd, het kruisje toch nog hadden gekregen. Het Elfstedenkruisje had ik dan wel niet maar deze monstertocht zou ik nooit vergeten. "DE FRIESCHE ELF STEDEN" Secretariaat Hardegarijp Wij hebben het genoegen Ubij gesloten, behalve Uwe con- trolekaart, ook het verdiende Elfstedenkruisje te doen toekomen als waardering voor het volbrengen der tocht of wedstrijd op 14 Febr. 1956. Ons Bestuur wenst U van harte geluk met Uwe prestatie en vertrouwt, dat U prettige herinneringen zult bewaren. Het Bestuur der Vereniging "De Friesche Elfsteden", A. E. Hannema, voorzitter, Mr M. Cuperus, secretaris. Leeuwarden, Maart 1956. Afb. 32 Elfstedentocht 14 feb 1956. Vereniging "De Friesche Elf Steden. Toezending Elfstedenkruisje alsmede de Controlekaart. (bron: familie Blaauboer). 40 Geestgronden, 12 (2005), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 43