VRAAG EN AANBOD Cursus "Het schrijven van een biografisch portret" In mei 2005 start Museaal Historisch Perspectief Noord-Holland een cursus waarin wordt geleerd hoe een biografisch portret te schrijven over bijvoor beeld een dorpsfiguur, een voorvader of een ander bekend persoon uit de plaatselijke historie. Cursusdata zijn de zaterdagen 21 mei, 28 mei. 4 juni en 11 juni 2005 tussen 10:00 - 12:00 uur. Locatie: Rijksarchief te Haarlem. Kosten 58,- Indien dit leidt tot een publicatie in Geestgronden zal Stichting Historisch Egmond de helft vergoeden. De Workumse pomp op het Pompplein (Geestgronden jrg. 11, nr. 4) De heer E. Konijn uit Egmond aan Zee reageerde op dit artikel. De sugges tie al zou de pomp door de Duitse bezetter zijn afgevoerd ten behoeve van de oorlogsindustrie wordt door hem bestreden. Hij is ervan overtuigd dat nadat de pomp door de introductie van de waterleiding in 1915 zijn functie had verloren deze als "overbodig" door de gemeente Egmond aan Zee zelf is verwijderd. In zijn jeugdjaren heeft de heer Konijn (1923) namelijk nooit een pomp op het Pompplein zien staan. Uit nostalgische overwegingen zou in de jaren vijftig weer een pomp op het Pompplein zijn geplaatst. Begrafenisvereniging Memento Mori (Geestgronden jrg. 11, nr. 4) In het artikel van Herma Out-de Waard wordt op pagina 129 gesuggereerd dat de begrafenisvereniging Memento Mori in 2004 ter ziele zou zijn gegaan. Dit is echter niet het geval. Hoewel een flink aantal bestuursmutaties heeft plaatsgevonden, bestaat de vereniging nog steeds. Er wordt nu gewerkt vanuit het uitvaartcentrum aan de Plevierenlaan te Egmond aan Zee.Q 32 Geestgronden, 12 (2005), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 35