Met succes kwam Jan de Timmerman met zijn bedrijf de economisch slechte twintiger en dertiger jaren door, en overleefde hij de twee Wereldoorlogen. Naast zijn aannemersbedrijf was Jan de Timmerman ook actief als begrafenisondernemer in Egmond-Binnen. Jan kwam persoonlijk het lijk afleggen, maakte in de werkplaats een kist en verzorgde de uitvaart. Zijn zoon Gert. die later samen met zijn broer Cees het bedrijf zou leiden na het overlijden van hun vader Jan, had deze taak van zijn vader overgeno men en was later (1954) een van de medeoprichters van De Laatste Eer, de begrafenisvereniging van Egmond-Binnen (jrg. 11, nr. 2/3 augustus 2004). Toen Jan de Timmerman na een lang ziekbed in 1940 overleed, werd het bedrijf voortgezet door zijn weduwe en hun zonen. Tijdens de oorlog werd er weinig gebouwd, maar daarna bouwden de Gebroeders veel huizen en een aantal hotels/restaurants in Egmond aan Zee. De Klok, Lido, maar ook huizen aan de Pieter Schotmanstraat en woon- en winkelhuizen rond het Pompplein werden door de Gebroeders in die naoorlogse periode gebouwd. Na het overlijden van hun moeder, de weduwe Apeldoorn, zetten de zonen met elkaar in 1956 het bedrijf voort onder de naam Gebroeders Apeldoorn. Heel lang heeft de samenwerking niet kunnen duren, omdat een aantal broers kort na elkaar overleed. Gert, de oudste zoon van Jan de Timmerman, was van de Gebroeders de laatste die leiding gaf aan het bedrijf. In 1969 heeft Theo Apeldoorn (Gert zn) het bedrijf overgenomen die het onderne mersstokje in 1993 heeft doorgegeven aan zijn zoon Gert-Jan Apeldoorn, de huidige directeur.Q Geestgronden, 12 (2005), nr. 1 31

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 34