Pomplein en ten westen van het oude postkantoor aan de Zuiderstraat is door de bezetter afgebroken, zo ook het winkeltje 'Dorpzicht' van Anna. Anna vertrok naar Amsterdam naar een vriendin maar toen het daar slecht met haar ging, kwam ze terug en kreeg ze onderdak bij de familie Genet die waren geëvacueerd naar Alkmaar en daar tijdelijk op de Geest woonden. De moeder van Annie Genet vroeg bij haar sterven of Annie goed voor Anna wilde blijven zorgen. Zes weken na de bevrijding keerde Anna terug naar Egmond aan Zee en betrok zij een pand in de Voorstraat. Dit was het tweede pand ten westen van de Noorderstraat. Voorheen was hier de kruideniers zaak van Cor de Groot gevestigd en tegenwoordig is dit het pannenkoeken huis The Lighthouse', Voorstraat 116. In haar nieuwe winkel verkocht Anna weer van alles zoals aan de koloniekinderen een souveniertje voor thuis. Ondanks haar hoge leeftijd woonde Anna nog steeds alleen. Politieagent Voets hield een oogje in het zeil want ooit gooide Anna petroleum in de kachel terwijl ze dacht dat deze uit was. Het gevolg was dat de schoorsteen van het dak vloog. Na een val over een trapje werd Anna in het ziekenhuis opgenomen en van daaruit ging zij naar huize Agnes dat toen nog aan de Voorstraat was gevestigd. Dit had nog heel wat voeten in de aarde. In huize Agnes heeft Anna nog even van de verzorging kunnen genieten maar op de hoge leeftijd van bijna 90 jaar is zij daar op 18 mei 1968 overleden. Zij is begraven op woensdag 22 mei 1968 op het R.K.-kerkhof in Egmond aan Zee waar ook haar moeder begraven ligt. Haar vader ligt in Rinnegom begraven omdat het R.K.-kerkhof te Egmond aan Zee bij zijn overlijden in 1893 nog niet bestond. Op de grafsteen kunnen we een medaillon van Christus, in wit steen uitgevoerd, zien. Op de linker zijkolom staat de Latijnse tekst 'Ut Vita Ita Mors' hetgeen zoiets betekent als 'het leven is eindig'.U Bronnen: 1. Badbode 1897-1940. 2. Berg, W.J. van den. Historisch kadaster van Egmond aan Zee. Deel 11619-1838. blz. 128. 3. Regionaal Archief Alkmaar (gegevens stamboom Belleman). Met dank aan mevrouw Annie Genet (interview) en de heer Piet Groen (fotocollectie). Verder dankt de redactie de volgende personen voor het inzenden van hun reactie en infor matie: mevr. A. Gravemaker-Wijker te IJmuiden mevr. Gre Lampe te Egmond aan den Hoef de heer Egbertus Konijn te Egmond aan Zee Geestgronden, 12 (2005), nr. I 27

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 30