v^kqEirjL Dochter Anna Belleman (25 mei 1878) heeft de winkel voortgezet. In de Badbode van 1922 zien we de advertentie ondertekend door A. Belleman (afb. 22). Anna bood aan veel mensen onderdak, zo ook aan een Hongaars meisje genaamd Mariska. Deze Mariska (afb. 23) hielp ook in de winkel en was dan gekleed in Hongaars kostuum. Afb. 22: De Egmondsche Bad-bode 27e jrg., nr. 5 van dinsdag 18 juli 1922 (uit collectie Piet Groen) Vlak bij het strand „IN DORl'ZICHT" Westeinde No 3. Verkrijgbaar: Ringers Bonbons en Chocoladen van de eerste fabrieken. Egmonder Moppen, in luxe trommel». Alkmaarsche Jongens en Egmonder Boterkoeken. Souvenirs, Ansichtkaarten, Strandmutsen en Strandspeelgoed. Kunsthandel in Aardewerk van De Distel, Arnhemsche Faijense en Gouda. Thee en Ontbijt Serviezen van groen aar dewerk en gebloemd boerengoed. Aanbevelend, Mej. A. BELLEMAN. Foto: Jonker, Egmond "'n Ansicht met herinneringen", ze zal er velen verkocht hebben en nu staat zij zelf herinnering te wezen, Anna Belleman (rechts op ons Vo geltje). Haar moeder dreef reeds vóór de oorlog 'n souvenirszaak op het Westend. Dochter Anna nam de zaak over en verhuisde na de oorlog naar een pand aan de Voorstraat, waar nu pannekoekhuis De Bolle Hoed is gevestigd. "Deze repen zijn van hout" schreef ze in schoonschrift op een kaartje, dat ze bij de geëtaleerde "chocola- de"-repen op de toonbank plaatste, om winkeldiefjes te ontmoedigen. En zo onecht als de zee op deze prent, zo echt zijn de herinneringen aan deze mejuffrouw, haar kostelij ke etalages (je kwam als kind ogen tekort) en haar hond-imitaties; "Blaf 'ns tegen 't vrouwtje" sprak ze dan tegen de houten winkelvloer, vervolgens bukte ze achter de hoge glazen toonbank en ja hoor, je zou zweren dat het een hond was die daar tekeer ging. Naast mej. A. Belleman poseert haar Hongaarse vriendin Mariska. tappie-tappie noemde. Van haar weten we slechts te mei- Wèg is die tijd, wat blijft, zijn de den dat zij 'n kopje koffie "'n lekker herinneringen. Afb. 23: Anna Belleman (rechts) met haar Hongaarse vriendin Mariska (foto Jonker) Geestgronden, 12 (2005), nr. 1 25

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 28