werd gegeven bij het kasteel van Leeuwergem. Na afloop van het concert volgde een officiële ontvangst bij de baron en barones, waarna het samen zijn met de Vrije Kunstkring tot diep in de nacht voortduurde. Op de zondagochtend van 26 september 1971 gaf Lamoraal o.l.v. Frans Alleman een 'Aperitiefconcert' afwisselend met de drumband, die in een nieuw uniform gestoken was. Het bestuur kreeg een officiële ontvangst op het raadhuis door de burgemeester en schepenen en Lamoraal-manager Theo Hilbers bleek weer eens onvervangbaar door zijn toespraken. De tinnen en stenen borden met wapen van Zottegem werden overhandigd, 's Middags volgde nog een concert in het kasteel van Grotenberge. De drumband o.l.v. Piet Oorthuis stal de show in de tuin van het kasteel. De volgende morgen ging Lamoraal op weg naar huis, waar zij direct na aankomst weer de muzikale noot bij het 40-jarig bestaan van voetbalvereniging Zeevogels verzorgde. Jubileumfeest Om in 1973 tot een jubileumfeest te kunnen komen, ging Lamoraal ditmaal uit van de heroprichtingdatum van 1933. Zo werd in 1973 'het 40-jarig bestaan' gevierd van muziekvereniging Lamoraal van Egmont. Ondertussen was en passant de 'd' van Egmond veranderd in de 't', want dat was de oorspronkelijke naam van onze graaf Lamoraal van Egmont. Dit jubileum moest natuurlijk ook gevierd worden met onze muziekvrienden uit Zottegem. Op paaszaterdag 21 april 1973 werden onze Belgische vrienden uit Zottegem met een muzikale groet ingehaald en naar het dorpshuis gebracht. Die avond concerteerde de Koninklijke Harmonie Vrije Kunstkring. De volgende dag vond een ontvangst op het gemeentehuis plaats, waarna een grote mars door het dorp op het programma stond, 's Avonds concerteerde Lamoraal en de volgende middag vertrokken onze Belgische vrienden weer huiswaarts. Echter ook de Koninklijke Harmonie Vrije Kunstkring vierde dat jaar een bijzonder jubileum: haar 50-jarig bestaan. En natuurlijk mocht Lamoraal van Egmont ook niet ontbreken op dat feest. Op zaterdag 8 september 1973 werd Lamoraal van Egmont ontvangen aan de Bruggenhoek te Zottegem en met muzikale begeleiding naar hun logiesadressen gebracht, 's Avonds vond een jubileumbal plaats in de zaal De Gendt met orkest Jean Monnet. 14 Geestgronden, 12 (2005), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 17