Het 'Spekhuus' In het artikel over het 'Spekhuus' te Egmond-Binnen in de vorige Geest gronden jrg. 11, nr. 2/3 augustus 2004, stond een foto met trommelende kinderen op de Kloosterweg (afb. 48, blz. 105). Op deze foto werd door mevrouw Kops uit Heiioo gereageerd. Er werd overigens een verwijzing gemaakt naar een muziekvereniging. Dit had beter (vanwege de locatie) de naam Eensgezindheid uit Egmond-Binnen moeten zijn (waarvoor onze excuses). Zij herkende een aantal kinderen op de foto, namelijk Herman en Jacob Admiraal. Herman Admiraal is momenteel voorzitter van Fanfare Eensgezindheid. Mevrouw Kops dacht ook dat het jaartal bij de foto niet klopte. Er zijn daarnaast nog meer reacties ontvangen. Wij gaan op onder zoek uit en komen hier nog op terug. Rectificaties Geestgronden jrg. 11, nr. 2/3 augustus 2004 Wij vinden de volgende opmerkingen relevant: Bij een aantal foto's was de toevoeging 'foto Jonker' niet opgenomen, t.w. de voorpagina foto, afbeeldingen 38 en 39 (winkel juffrouw Belleman). Wij proberen zo zorgvuldig mogelijk de bijschriften op te stellen. In ver volg proberen wij de proefdruk ook via 'foto Jonker' te laten lopen, zodat omissies beperkt blijven. Bij het artikel 'Koloniehuizen in Egmond' van Cootje Bronner waren de foto's van de koloniehuizen bij de afbeeldingen 19 en 20 tijdens het druk proces verwisseld, waarna ook de bijschriften verkeerd zijn aangepast. Afbeelding 19 moet eigenlijk koloniehuis Zwartendijk zijn (was afb. 20) met bijschrift 'Een slaapzaal in koloniehuis Zwartendijk in de beginperio de (foto Centraal Genootschap)'. Afbeelding 20 moet dan zijn kolonie huis Kerdijk (was afb. 19) met bijschrift 'Een slaapzaal in koloniehuis Kerdijk in de jaren zestig (foto Jonker)'. Geestgronden, II (2004), nr. 4 155

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 39