Op 5 oktober 1953 schrijft de heer Blokker dat men het in Egmond aan Zee zeer op prijs stelt dat de pomp gratis wordt afgestaan en dat hij zonder tegenbericht op maandag 12 oktober 1953 met de gemeentelijke vrachtwa gen naar Workum komt om de pomp op te halen (afb. 20). In een schrijven d.d. 24 oktober 1953 dankt burgemeester Niele 'Workum' voor haar gulle gift en hij meldt dat de pomp zal worden gerestaureerd en geïnstalleerd op het vernieuwde Pompplein. En zo geschiedde (afb. 21 GEMEENTE EGMOND AAN ZEE telefoon 23» GEltEiïNTEÏïiJRKEN Bl|i Egmond aan Zae. 5 Qctober 1953. Gemeentewerken Workum. Naar aanleiding van Uw aohrljven dd. 22 Juli *53 deel Ik D mede dat het Gemeente-bestuur van Egmond aan Zee het zeer op prijs steld dat D gratie een pomp wilt afstaan. Zonder tegenbericht kunt U mij a.a. maandag 12 October verwachten met de Gem.vrachtauto om hem op te halen. Hoogachtend GEMEENTE EGMOND AAN ZEE oiro 45103 No Bijl. geen Egmond aon Zee 24 October 1953. Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente WORKUM. - Fr. Hierbij betuigen wij U onze hartelijke dank voor de door aan ons ge schonken pomp.Wij zullen hem restaureren en dan op ons verhieuwde pompplein plaatsen waar hij zeer zeker tot zijn recht zal komen. Burgemeester en Wethouders van Egmond a/Zee Be Secretaris, De Burgemeester, Afb. 20: Het antwoord van de Directeur van Gemeentewerken Gemeente Egmond, de heer B. Blokker (5 oktober 1953) (uit Regionaal Archief Alkmaar) Afb. 21: Het bedankje van B&W Gemeente Egmond (24 oktober 1953) (uit Regionaal Archief Alkmaar) De pomp op het Pompplein in Egmond aan Zee Op de voet van de pomp, een achthoekige basis, vait te lezen dat deze is vervaardigd door Ijzergieterij Prins van Oranje te 's-Hage. Deze onderne ming maakte onder andere gietijzeren straatmeubilair (bruggen, lantaarnpa len, banken, putdeksels) en wiekenassen voor molens. Het archief van deze fabriek is nagenoeg geheel verloren gegaan. Vermoedelijk is de ijzergieterij in 1847 in bedrijf gekomen. Wel is bekend dat de onderneming in 1897 haar activiteiten heeft beëindigd. Enkele summiere gegevens bevinden zich in het gemeentearchief van Den Haag. De heer G. van Hooff heeft de nodige gege- 148 Geestgronden, 11 (2004), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 32