In mei 1953 ontmoette toenmalig Directeur van Gemeentewerken, de heer B. Blokker, een collega uit de stad Workum. Het gesprek kwam op het Pompplein en de verdwenen pomp. De collega uit Workum vertelde dat op de gemeentewerf van Workum nog wel een pomp aanwezig was. Deze pomp kon wel aan de (voormalige) gemeente Egmond aan Zee worden afgestaan. Op 28 mei 1953 verzoekt de heer Blokker het Bureau Gemeente werken te Workum om een prijsopgave voor één pomp. Het antwoord laat niet lang op zich wachten en is duidelijk (afb. 19). Nr. F I Bericht op schrijven van AAN cle Heer Dir. van Gemeentewerken te betreffende Egmond aan Zee. L J Bijlage(n) WORKUM. 22 Juli 19 53. In antwoord op Uw schrijven d.d. 28-5-53 deel ik U mede dat in 1936 3 pompen in de stad zijn opgeruimd en dat deze nog zijn opgeslagen op het ge meenteterrein alhier. Ze zijn niet meer compleet en hier en daar nog al wat gehavend, zodat U er zich niet teveel van moet voorstellen. Wellicht kunnen de ontbrekende delen er wor den bijgemaakt en dan kan het nog een aardige aankle ding van het plein worden. Mocht U er prijs op stellen er een van te ontvangen, dan hebben wij besloten hem gratis voor Uw doel beschikbaar te stellen, dat wil zeggen zoals hij zich bevindt hier op ons terrein. De kosten voor verzending en restauratie ko men voor Uw rekening. Ik zal dan nog gaarne bericht ontvangen hoe de verzending geregeld moet worden. £,en tekening hebben we er niet van doch een schetsje met de hoofdmaten gaat hierbij. Hoogachtend, foersma Dir. van Gemeentewerken. Afb. 19: Het antwoord van de Directeur van Gemeentewerken Gemeente Workum, de heer H. Wiersma, waarin hij de Gemeente Egmond een pomp gratis ter beschik king stelt (22 juli 1953) (uit Regionaal Archief Alkmaar) Geestgronden, 11 (2004), nr. 4 147

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 31