VAN DE REDACTIE Voor u ligt het 4e nummer, jaargang 11 (december 2004) van Geestgronden. Helaas zijn wij er niet in geslaagd deze editie nog voor het einde van 2004 bij u te bezorgen. Vanwege het feit dat de redactie momenteel nog slechts uit één persoon bestaat en deze persoon ook nog eens druk bezet is met gezin, werk en studie, is het niet mogelijk gebleken om deze editie nog in december bij de drukkerij aan te leveren. Bovenstaande benadrukt nog eens de zeer dringende noodzaak voor extra redactieleden. Als wij er op zeer korte termijn niet in slagen om deze nieu we redactieleden te vinden, komt er mogelijk een eind aan Geestgronden. Wetende dat Geestgronden een groot lezerspubliek heeft, moeten er onder u toch mensen zijn die voor ons blad wat tijd willen vrijmaken. Wij vragen u die wil meewerken dan ook contact op te nemen met het bestuur van Stichting Historisch Egmond (o.a. Rob Leijen tel. 072 - 506 7856). In dit nummer een artikel over de 100-jarige R.-K.kerk in Egmond aan Zee. Naar aanleiding van de foto op de vorige Geestgronden schreven Rob Leijen en Piet Groen een artikel over de pomp op het Pompplein. Tevens zijn op onze oproep nog diverse reacties ontvangen. Herma Out vervolgt haar artikel over overlijden en begraven. Haar vorige artikel zal vermoede lijk in meerdere historische magazines opgenomen worden. Een compli ment voor Herma! Van Albert van der Zeijden een artikel over fotografie als historische bron. Daarnaast vindt u natuurlijk weer de rubrieken Uit de tijd van toen. Vraag en Aanbod, Kort Nieuws en Bestuursnieuws. Deze edi tie van Geestgronden sluit zoals gebruikelijk weer af met het register 2004. Een vervolg op het artikel omtrent de muziekvereniging 'Lamoraal van Egmont' verschijnt in het volgende nummer. Hiervoor dient nog enig werk verricht te worden. Verder zijn er diverse reacties op de foto van juffrouw Belleman ontvangen. Hieraan wordt ook in een volgend nummer een arti kel gewijd. Hieruit blijkt gelijk het succes van de rubriek 'Uit de tijd van toen'. Wij willen besluiten met u allen een gelukkig en gezond 2005 te wensen. Wij spreken met name de wens uit dat de Geestgronden mag voortbestaan en geen 'historie' wordt 118 Geestgronden, II (2004), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 2