UIT DE TIJD VAN TOEN. Deze rubriek blijkt zeer succesvol. Op de foto uit het vorige nummer, de win kel van juffrouw Belleman, zijn diverse reacties binnengekomen. Zo kregen we onder meer een reactie van mevrouw T. Belleman-Beentjes uit Egmond aan den Hoef. Door haar is, mede gebruikmakend van de andere reacties, dan ook een artikel in voorbereiding, zodat alle informatie goed kan worden aan geboden. Het artikel staat gepland voor het volgende nummer. Wij hebben nu wederom een bijzondere foto uitgekozen. Het is precies honderd jaar geleden dat er een verwoestende storm over Nederland raasde. In de nacht van 6 op 7 januari 1905 werd een behoorlijke ravage aangericht. Ook de Egmonden moesten er aan geloven. Op bijgaande foto is de verwoeste Villa van de familie Boelmans-Ter Spill uit Alkmaar te zien. Deze Villa stond direct aan het strand, op de plaats waar nu het grote parkeerterrein bij de Werf ligt. Foto Jonker maakte direct bijgaande opname en bood deze te koop aan. Getuige de aantekening '13 januari 1905' op de verstuurde prentbriefkaart waren er binnen enkele dagen al velen die zich aan de verwoesting kwamen vergapen. Wie heeft hierover meer informatie in bezit en/of kent de personen op de voor grond? Zijn er meer anekdotes omtrent beschadigde gebouwen in de Egmonden uit die bewuste dagen? Heeft u nog foto's, prentbriefkaarten of andere afbeel dingen, die hiermee te maken hebben? Laat het de redactie wetenlQ Afb. 12: Verwoesting van de Villa Familie Boelmans-Ter Spill te Egmond aan Zee op 6-7 januari 1905 (uit collectie Rob Leijen) (foto Jonker) Geestgronden, II (2004), nr. 4 135

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 19